מתי הרכב מוכרז כטוטאלוס ומה זה אומר?

פעמים רבות קורה שרכבים נקלעים לתאונה. בדרך כלל חברת הביטוח אמורה לשלם את עלויות של תיקון הרכב. אך יש מקרים גם אחרים שבהם הרכב מורד מהכביש. בפוסט הבא נבין מתי זה קורה, למה זה משתלם לחברת הביטוח ואילו פיצויים יקבל המבוטח.

למה חשוב להשקיע בביטוח איכותי לחיות המחמד?

לא בכל מקרה רכב מוכרז כטוטאלוס. רק רכב שנבדק על ידי שמאי מוסמך שקבע שאכן הרכב הוא במצב של אובדן גמור נקרא טוטאלוס. חברת הביטוח תכריז על רכב כטוטאלוס במקרים הבאים:

  1. הרכב יצא משימוש ועלות תיקון הרכב כולל מיסים היא יותר מ 60% משווי הרכב. במקרה כזה שווה יותר לחברת הביטוח לפרק את הרכב ולמכור את חלקי החילוף.

     

  2. אין אפשרות לתקן את הרכב כלל רק לפרק אותו.
     
  3. המקרה השלישי הוא אם הרכב נגנב ולא נמצא תוך פרק זמן מסוים שנקבע בפוליסה. אם אכן זה קורה המבוטח יקבל חזרה את שווי הרכב מחברת הביטוח.

מה המשמעות של רכב שמוכרז כטוטאלוס?

רכב כזה למעשה מורד מהכביש. בדרך כלל מדובר ברכבים שבמצבם העכשווי לא ניתנים לשימוש ועלות התיקון גבוהה מידי. רכב כזה יועבר לחברת הביטוח שתמכור את חלקי החילוף לספק החלפים.

מה מקבל המבוטח במקרה שהרכב שלו מוכרז כטוטאלוס?

המבוטח מקבל את סכום השווי של הרכב הפגוע. הפוליסה מתבטלת באופן אוטומטי והרכב הפגוע עובר לבעלות חברת הביטוח.

מה זה אומר לגביכם כאשר אתם רוכשים ביטוח רכב?

אין כל כך מה לשים דגש כאשר רוכשים ביטוח רכב כי הכללים הם שווים. רק מה? אתם צריכים לשים לב לנושא של גניבת הרכב. תוך כמה זמן חברת הביטוח תכריז על הרכב כאובדן גמור. בנוסף, יש את הנושא של מה באמת קורה עם ההחזרים הכספיים. האם החברה תשלם את שווי הרכב כרכב חדש או את השווי של הרכב במצב יד שניה. יש הרבה פרטים להתייחס אליהם וצריך לשים לב. 

המומחים של מיינשורנס ישמחו לענות לכם על כל שאלה ולסייע לכם לבחור את פוליסת הביטוח הטובה ביותר.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית