מה מיוחד בביטוח רכב לבעלי מוגבלויות?

יש ברשותכם רכב המיועד לבעלי מוגבלויות? קחו בחשבון שההוצאות תהיינה הרבה יותר גבוהות מאשר אחזקת רכב רגיל. רכב לבעלי מוגבלויות כולל אביזרי עזר שונים ויקרים, מערכות מיגון ועוד. ממילא הביטוח לרכב כזה יהיה יקר הרבה יותר.

 

כאשר מבטחים רכב המיועד לבעלי מוגבלויות, הפוליסה כוללת מקרים נוספים בהם היא מבטחת וממילא זה מעלה את הפרמיה. בנוסף יש פוליסות נוספות שהן ממש חיוניות לרכבי נכים.

ביטוח רכב לב

למה ביטוח רכב נכה הוא יקר מאוד?

דבר ראשון הרכב עצמו גדול הרבה יותר ולכן הפרמיה יקרה יותר. יש אביזרי עזר שונים לנכים שצריך לרכוש והמחיר שלהם בדרך כלל יקר מאוד. בנוסף חברת הביטוח דורשת להתקין על הרכב מערכות מיגון. 

כל ההוצאות הללו הן לא חד פעמיות. הפרמיה לביטוח הרכב תהיה יקרה יותר כי הכל יותר יקר. בנוסף לכל אלו, רכב לבעלי מוגבלויות זקוק לכיסויים נוספים שיגרמו לפרמיה של הביטוח הבסיסי להיות גבוהה יותר. יתכן גם תצטרכו לרכוש פוליסות נוספות בשביל כיסויים משלימים.

באילו כיסויים נוספים יש צורך ברכב לבעלי מוגבלויות?

דבר ראשון יש צורך לבטח את  אביזרי העזר. ברכב לנכים יש אביזרים כמו מעלון, דוושה ידנית, כל אלו עולים ממש הרבה כסף ויש צורך בביטוח שיבטח גם את האביזרים הללו למקרה בו ינזקו. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם מוציאים אלפי שקלים אם משהו קרה למעלון.

יש גם מקרים נוספים התלויים בחוסר התניידותו של הנכה. כמו למשל במקרה שיש צורך להחליף גלגל באמצע הדרך. במקרה רגיל בעל הרכב מחליף בעצמו את הגלגל. אבל אם בעל הרכב הוא נכה יש צורך בשירותי עזר. אם רכשתם פוליסה מתאימה יהיה מי שיכסה את העלויות הללו. כמובן שאם לא הנכה הוא זה שנוהג אלא יש נהג, אין צורך לרכוש את הפוליסה.

מקרה נוסף הוא שהרכב נזקק לתיקון של כמה ימים בעקבות תאונה, מי יכסה את הוצאות ההסעה החלופית? אם יש לכם פוליסת ביטוח מתאימה, חברת הביטוח היא זו שתעשה את זה. במקרה של תאונה בדרך כלל אדם נכה יצטרך סיוע כדי לחזור הביתה, הסיפור הזה יעלה כמה שקלים ומי שיממן את זה זה חברת הביטוח אם יש לכם כיסוי מתאים.

כל הכיסויים הללו וכיסויים נוספים שיש צורך ברכב לבעלי מוגבלויות קיימים בחברות הביטוח או בתוך הביטוח הבסיסי ולעיתים יש צורך לשלם על פוליסות נוספות. חשוב שכל אחד יבדוק מה הצרכים שלו וירכוש את הפוליסות להם הוא יהיה זקוק.

האם יש אפשרות לקבל עזרה מביטוח לאומי על ביטוח רכב לבעלי מוגבלויות?

ההוצאות בביטוח רכב לנכים הם גבוהות מאוד. ולכן, חשוב לדעת אם יש אפשרות לקבל סיוע מביטוח לאומי בעניין הזה. 

אם אתם נכי צה"ל או שאתם זכאים לביטוח לאומי, יתכן ותהיו זכאים לתשלומים עבור דמי ביטוח רכב לנכים. כדי לקבל את הסיוע תצטרכו לעבור ועדות רפואיות שיקבעו את מידת זכאותכם. 

חשוב לציין שגם בעל רכב נכה שהוא עצמו אינו נכה אך הוא זקוק לרכב כדי להסיע בין משפחה חולה גם הוא עשוי להיות זכאי לסיוע מביטוח לאומי.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית