כל מה שרציתם לדעת על ביטוח תאונות אישיות!

אחת מפוליסות הביטוח החיוניות ביותר היא פוליסת ביטוח תאונות אישיות. אף אחד לא חסין מפני תאונות. תאונות זה דבר שקורה ויש נפגעים. השאלה המשמעותית היא מה קורה עם נפגע שיש לו ביטוח ומה קורה עם נפגע ללא ביטוח. המצב נראה שונה לחלוטין. נפגע בתאונה אישית אם הוא לא מבוטח לא יוכל לקבל את הטיפול המקסימלי כי בדרך כלל הוא לא יהיה מסוגל לשלם על כל טיפול. לעומת זאת, נפגע מבוטח יקבל מחברת הביטוח כיסוי לכל הטיפולים, פיצוי על נזקים גופניים, פיצוי על הפסד עבודה/ימי עבודה בגין הפציעה, פיצוי על אובדן כושר עבודה אם יש צורך ואפילו יש כיסוי במקרה של מוות. 

ביטוח תאונות אישיות תקף לכל מצב, בכל מקום ובכל זמן. חשוב לציין שלא בכל הפוליסות יש כיסוי לכל המקרים, אתם צריכים לבדוק עם חברת הביטוח כל פוליסה אלו כיסויים היא נותנת ובאלו מקרים.

ביטוח תאונות אישיות

האם ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח חובה?

בדרך כלל ביטוח תאונות אישיות הוא לא ביטוח חובה אבל הוא ביטוח מומלץ מאוד וחיוני. אך יש מקרים בהם חייבים על פי חוק לרכוש ביטוח תאונות אישיות. כמו למשל בגנים ובתי ספר שמבטחים את המורים ואת התלמידים בביטוח תאונות אישיות. קבוצות ספורט שונות, מכוני כושר, בריכות שחיה ועוד כל אלו חייבים לבטח את הלקוחות שלהם בביטוח תאונות אישיות. 

איזה סכום יקבלו קרובי המבוטח כפיצויים במקרה של מוות?

בביטוח תאונות אישיות יש גם את החלק של פיצויים בעקבות מוות. גובה הפיצויים נקבע על ידי המבוטח. כמובן שככל שהוא יהיה מבוטח על סכום גדול יותר כך הפרמיה תעלה. במקרה של מוות בעקבות תאונה יקבלו הקרובים פיצויים בסכום שנקבע מראש. 

אלו פיצויים ינתנו למבוטח במקרה של נכות בעקבות תאונה?

במקרה של נכות המבוטח יקבל פיצויים בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה לו. כמובן שמלבד הפיצויים חברת הביטוח אמורה לממן טיפולים רפואיים בעקבות תאונה, תשלום על הפסד ימי עבודה ועוד.

איך תובעים את חברת הביטוח בגין תאונה?

אם נפגעתם בתאונה אישית כלשהו שזה אומר, תאונת ספורט, נפילה, פציעה באתר בניה, תאונת דרכים ועוד. בכל אחד מן המקרים הללו תוכלו להגיש תביעה לחברת הביטוח. המבוטח צריך להוכיח לחברת הביטוח כי אכן הוא עבר תאונה וכי נגרם לו נזק מכך. המבוטח רשאי להציג את דרישותיו מחברת הביטוח באמצעות חוות דעת רפואיות, מסמכים, תיעודים עדויות ועוד. 

חשוב לציין שעל ביטוח תאונות אישיות חלה תקופת התיישנות. כלומר ניתן להגיש את התביעה עד 3 שנים מיום התרחשות התאונה. אם תאחרו ביום כבר לא תוכלו להגיש תביעה לחברת הביטוח. 

רוצים לדעת מה לכלול בביטוח תאונות אישיות שלכם?

ביטוח תאונות אישיות הוא חיוני ביותר אך הוא גם צריך להתאים באופן אישי לכל מבוטח. פנו עוד היום למומחים של מיינשורנס שירכיבו יחד איתכם פוליסת ביטוח לפי הפרמטרים שאתם זקוקים להם.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית