מהפך ביטוחי הבריאות! רפורמה חדשה שתשקף את הנתונים ללקוחות תיכנס לתוקף!

לא רק במשכנתאות, גם בביטוחים רוצים יותר שקיפות. כפי הידוע יש היום תחרות בין מספר חברות ביטוח כאשר כל חברה מושכת לכיוון שלה. המטרה של הלקוח היא לקבל מקסימום של כיסויים ולשלם כמה שפחות. העניין הוא שקצת קשה להגיע לכך. יש הרבה סוגים של פוליסות ביטוח וכל פוליסה מבטחת על מקרים אחרים ולכל פוליסה מחיר אחר. קשה מאוד לערוך השוואת ביטוח בכזו צורה. כי צריך להבין היטב את הנושא.

בדיוק לכן החליטו להכניס רפורמה חדשה לתחום ביטוחי הבריאות. הרי ביטוח בריאות זה ביטוח שכל אחד זקוק לו. כדי לשקף היטב את השוק הזה הוחלט שכל ביטוח בריאות יורכב מפוליסה אחידה שאמורה לכסות הוצאות רפואיות כבדות כמו טיפולים רפואיים בחו"ל, השתלות ועוד. על הפוליסה הבסיסית הזו יהיה ניתן להוסיף פוליסות נוספות.

מהפך ביטוח בריאות

איך הרפורמה מגבירה את השקיפות?

ברגע שיש את הפוליסה הבסיסית של ביטוחי בריאות שהיא אחידה בכל חברות הביטוח ואין שינויים נוספים, אפשר להשוות את המחיר בקלות. בודקים איזו חברת ביטוח נותנת את המחיר הזול ביותר ובה בוחרים.

מה כוללת הרפורמה החדשה לגבי ביטוחי בריאות?

דבר ראשון נקבע שתהיה פוליסת בריאות בסיסית אחידה בכל חברות הביטוח שתכלול כיסוי להוצאות רפואיות יקרות מאוד. מעבר לזה יהיה ניתן להוסיף פוליסות בריאות נוספות. 

במסגרת הרפורמה נאסר למכור פוליסת ביטוח שלמבוטח כבר קיים כיסוי דומה. כדי למנוע מצב של כפל ביטוחי. כמו כן ניתן לשדרג מוצרים קיימים. אם מבוטחים מעדיפים שלא לבטל את הפוליסה שלהם, הם יוכלו לשדרג אותה כך שתתאים לרף הביטוח הבסיסי. במסגרת הרפורמה ינתנו הנחות קבועות ל 10 השנים הראשונות של הביטוח וכך יהיה קל יותר להשוות בין חברות הביטוח.

האם הרפורמה תגרום לכך שמחיר ביטוחי הבריאות יהיה זול יותר?

אכן כן, אם השקיפות תהיה גבוהה יותר בעקבות הרפורמה, גם התחרות תהיה גבוהה יותר. ותחרות מביאה תמיד לירידת מחירים. כל חברת ביטוח רוצה להיות זו שגורפת כמה שיותר לקוחות וממילא היא תוריד את המחיר.

לסיכום:

בימים אלו מתקבלת רפורמה חדשה בתחום ביטוחי הבריאות. הרפורמה הזו תביא לכך שאנשים יבחרו בצורה משכלת את חברת הביטוח שלהם, את הפוליסות ואת הכיסויים המשלימים. אנו מאמינים שנגיע למהפך שבו יותר אנשים יהיו מבוטחים ביותר כיסויים וישלמו פחות כסף על כפל ביטוחים וכן גם המחירים ירדו.

קבעו עכשיו פגישה עם יועץ ביטוחים שיציע לכם את ההצעות הכי משתלמות!

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית