מחיר פוליסות ביטוח הרכב עלו! מה גרם לכל זה ואיך אפשר להישאר עם ביטוח כמה שיותר זול?

בתקופה האחרונה תעריפי ביטוח הרכב עלו ב 5%-7%. בשביל הנהגים מדובר במשבר של ממש כי גם כך מחירי הדלק עלו. העלייה קיימת גם בביטוח חובה ולא רק בפוליסות משלימות כך שהיא פוגעת בכלל הנהגים.

בפוסט הבא נסביר מה גרם לעליית המחירים המשמעותית הזו ואיך ניתן להתמודד עם עליית מחירי הביטוח.

ביטוח רכב

מה גרם לעלייה במחירי פוליסות הביטוח?

ניתן להצביע על שתי סיבות שגרמו לעלייה במחיר הביטוח:

עליה במספר כלי הרכב על הכביש:

בשנת 2021 נרשמה עליה אדירה במספר כלי הרכב החדשים שעלו על הכביש. מדובר ביותר מ 300,000 כלי רכב רק בשנה הנוכחית. ההתפרצות הזו היא חלק מתופעת החזרה לשגרה לאחר הקורונה והדבקת הקצב של השנתיים בהם לא עלו כמעט כלי רכב חדשים על הכביש. 

עומס פתאומי כבד כזה של כלי רכב על הכביש יוצר הרבה תאונות דרכים וממילא חברות הביטוח נאלצות להוציא שוב ושוב כספים על כיסוי של נזקים בעקבות תאונות. וממילא היא מוכרחה להעלות את מחירי הביטוח.

חסר בחלקי חילוף:

סיבה נוספת לעלייה במחירי הביטוח היא החסר בחלקי חילוף. בעולם מתרחש בימים אלו משבר החלפים בענף הרכב. אין כמעט חלקי חילוף. ממילא המחיר של חלקי החילוף יקר יותר וחברות הביטוח נדרשות לשלם סכום רב יותר על תיקון רכבים.       

דבר נוסף שגרר איתו משבר החלפים הוא שיש מקרים רבים יותר של גניבה של רכבים או חלקי חילוף מרכבים. יש רכבים שיש בהם חלקי חילוף יקרים ונדירים יחסית והפרמיה לביטוח של רכבים כאלו תהיה גבוהה יותר בעקבות כך.

איך ניתן בכל אופן לשלם סכום סביר עבור ביטוח הרכב?

בתקופה כזו של זינוק מחירים אין מנוס מהשוואה רצינית של פוליסות הביטוח. אם תשבו בשקט תשלמו יקר. אך אם תרימו טלפונים, תבררו היטב את השוק ותקחו את הפוליסות שמתאימות לכם תוכלו להגיע למחיר נמוך משמעותית.

פנו עד היום למומחים של מיינשורנס שיתאימו לכם ביטוח רכב קולקטיבי במחיר הכי נמוך ששייך!

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית