תאונות דרכים – מי מפצה את מי?

בישראל ממוצע הסבלנות לבן אדם, שואף לאפס. נתון זה הינו מבדר במקרים מסוימים, אבל עצוב מאוד כאשר אנחנו מגיעים איתו אל הכבישים ואל כמות התאונות שאנחנו עדים לה. תמיד ישראל היתה עם ממוצע תאונות גבוה, אבל מאז שנכנסו לתפריט גם אופניים וקורקינטים חשמליים, הכל נעשה גרוע יותר.  

 

מה קורה עם ביטוח רכב במקרה תאונה? חשוב שתדעו שאם אתם על ההגה, תמיד ידרשו ממכם לשלם את הפיצויים. גם אם רוכב האופניים נסע בחוסר אחריות, ומצלמות האבטחה מוכיחות באלף עדים שאתם זכאים, לא יעזור לכם דבר. למה? ככה. זה החוק. 

 

הביטוח של האשם צריך לממן את עלויות הביטוח, אבל איך תדעו מי אשם באיזה מקרה, אז בדיוק בשביל זה כתבנו לכם כאן בצורה מפורטת וברורה. 

מי מפצה במקרים הבאים?

 • רוכב אופניים שנפצע בתאונה מכלי רכב – חברת הביטוח של בעל הרכב תממן את עלויות הפיצוים, גם אם רוכב האופנים התפרץ לכביש וגרם לתאונה. אם אין לכם ביטוח הקרן המיועדת לפיצוי נפגעי תאונות דרכים תממן את הפיצוים ותתבע אתכם אחר כך, במידה שאתם אשמים.
   
 • קורקינט חשמלי שנפצע מרכב – כנ"ל. אותו סיפור, רוכב קורקינט נושא את אותו הדין של רוכב אופניים.

 • הולך רגל שנפצע מפגיעת רכב ללא ביטוח – עקרונית יש קרן המפצה נפגעי תאונות דרכים. אבל אם הנהג היה אשם בתאונה, הקרן תתבע אותו כדי שישלם את הפיצוים שהם שילמו לנפגע. שימו לב, אם הנהג היה משולל רישיון או שלא ביטח את הרכב שלו בביטוח חובה, הוא ידרש לשלם את מלא הסכום עד השקל האחרון.

 • הולך רגל שנפצע מכלי רכב – אם יש לכם ביטוח, הוא יממן לנפגע בכסף מלא את עוגמת הנפש שנגרמה לו, גם אם הנפגע עבר כביש באדום והתאונה היא באשמתו המלאה.

 • פגיעת אופנוע מרכב – תיקו. שני הצדדים צריכים להגיש תביעה לקבל פיצוי מהביטוח של ה'שותף' השני לתאונה.

 • הולך רגל שנפצע מאופנים שאינם חשמליות – גם אם זה קרה בכביש, אין זה נחשב לתאונת דרכים. לכן, מי שנפצע ובטוח שאינו אשם מבין השניים, יפנה לבית המשפט כדי לדרוש פיצוים על הפגיעה שלו. בית המשפט ידון בהחלטה ויראה על פי הנתונים בשטח, אם אחד מהשניים אכן צריך לפצות את השני בגין הפציעה.
   
 • אופנים חשמליים וכן קורקינט – כנ"ל. שימו לב, אם נפצעתם בתאונה כזו, כשאתם בצד של הולכי הרגל ולא לקחתם את פרטי הפוגע, לא יהיה לכם את מי לתבוע, גם אם נשארתם בעלי מום לכל החיים. חשוב מאוד להיות ערניים לכך בשעת מעשה. 

 

רוצים להיות בטוחים שאתם מבוטחים פשוטו כמשמעו?

בדיוק בשביל זה אתם צריכים להכיר את המומחים שלנו. אצלינו תקבלו את השירות המקיף בנושא. הקליקו כאן לתזמון פגישה עם המומחים בתחום הביטוח.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית