מי אינו זכאי לקבל פיצוי על פגיעה בתאונת דרכים?

נפגעתם בתאונת דרכים? זה לא משנה אם אתם הנהג שגרם לתאונה, או שאתם הולכי רגל. ברגע שעברתם פגיעה גופנית, אתם זכאים לקבל פיצויים על התאונה, לפי רמת הפציעה שלכם והנזק שנותר בגוף. 

רגע אחד לפני שאתם מתרגשים מקבלת הפיצויים, תבדקו אם אתם לא נכללים בקטגוריית החריגים שאינם זכאים לקבל פיצויים על תאונת דרכים.

מי אינו זכאי לקבל פיצויים בתאונת דרכים?

כוונות זדון

לפני שמשחררים לכם פיצויים, אתם עוברים חקירה כדי לוודא שהתאונה היתה מקרית ולא חלילה מכוונת. מי שגרם לתאונה באופן מכוון מתוך כוונות זדון, אינו זכאי לקבל פיצויים, גם אם היה מבוטח בפוליסה המקיפה ביותר, וגם אם נשאר בעל מום גדול מאוד. 

ביטוחים

לפני שעולים על רכב, חייבים לבטח אותו. אם נפצעתם בתאונת דרכים בעת שאתם נוהגים על רכב ללא ביטוח, לא תקבלו משום ביטוח פיצוי על תאונת הדרכים. כמובן, שאם נפצעו אנשים נוספים בתאונת הדרכים כמו הולכי רגל או ברכבים נוספים, הם יקבלו את הפיצויים המגיעים להם.

הרכב מבוטח אבל רק לבעל הרכב

אם הרכב מבוטח רק על שמכם ונתתם לחבר לנהוג ברכב והוא נפצע בתאונת דרכים, הוא לא יפוצה עבור פציעה בתאונת דרכים כזו. חשוב מאוד לזכור, לפני שמלווים רכב, ליצור קשר עם חברת הביטוח ולהוסיף את החבר שלכם באופן זמני לביטוח הרכב שלכם. אם יוצא לכם הרבה להלוות את הרכב לבני משפחה או חברים, אתם יכולים מלכתחילה לבחור בקטגורית פוליסת ביטוח 'עבור כל נהג'. 

רישיון

כדי לקבל פיצוים אתם צריכים להיות בעלי רישיון, מי שאין לו רישיון או שיש לו רישיון שאינו תואם לסוג הרכב (כמו בעל רישיון לאופנוע שנהג על רכב), לא יוכל לקבל פיצוי. שימו לב, אם הרישיון שלכם חסר תוקף, מחוסר תשומת לב, תוכלו לקבל פיצוי, אך מומלץ ביותר לא להגיע למצב כזה. נ.ב אם בעל הרכב הוא ללא רישיון נהיגה כלל, גם אחרים היושבים ברכב ונפצעו בתאונת דרכים, לא יוכלו לקבל פיצוים. 

באיזה סוג של פציעה ניתן לקבל פיצוים?

באיזה פציעה מקבלים פיצוים? כל פציעה המביאה לידי מוות, פגיעה שכלית ומוחית, מחלה, וליקוי גופני נמצאת בגדר דורשת פיצוי. רוב מקבלי הפיצויים הן מהפציעות הקלות (נתון סטטיסטי). אם נפצעתם וכתוצאה מכך נשארתם עם צליעה קלה, אתם זכאים לקבל פיצוי משמעותי. לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית