דברים חדשים עומדים להשתנות בנוגע לפוליסות ביטוח בריאות בארץ

פוליסת ביטוח חיים בארץ עומדת להשתנות. ההוראות עומדות להשתנות. כל חברות הביטוח יחויבו להציע לעמיתים שלהם פוליסות ביטוח בריאות שוות, שלא דורשות מהם להתמקח על כל סעיף נוסף ללא תוספת תשלום. הפוליסות יכללו גם כיסויים להוצאות בריאות חריגות ביותר, כמו תרופות שנמצאות מחוץ לסל הבריאות, השתלות, טיפולים בחו"ל ועוד.

כבר כאשר עמיתים ירצו להוסיף לעצמם פוליסה של ביטוח חיים, הם יוכלו להנות מסדר ואירגון בהצעות של חברות הביטוח השונות. אם עד היום כל חברת ביטוח ניסחה את הביטוח ואת מה שהוא מכיל בצורה שונה, הרי שההצעה האחידה מכלל חברות הביטוח, עתידה לשנות גם את העניין הזה לטובה. 

מהן ההשלכות הצפויות מהשינוי? 

חברות הביטוח לא יכולות לבלבל את הראש יותר לעמיתים פוטנציאלים. האנשים שיבררו על פוליסות ביטוח הבריאות, יבינו מייד את המחיר שעולה כל כיסוי ויוכלו להתחרות על הביטוח שלהם. הווי אומר, התוצאה הישירה של הרפורמה החדשה בביטוחים, זה יצירת תחרות בעולם הביטוחים, וכתוצאה מכך, תהיה הורדה בפרמיה החודשית. 

מדוע יש צורך בשינוי פוליסת ביטוח החיים? 

אזרחים רבים נקלעו למצב בריאותי שדרש מהם ללא כל הודעה מראש להוציא מיליוני שקלים עבור טיפולים והוצאות בריאותיות. הרגולציה שמטרתה להגן על האזרחים, הגיעה למסקנה שיותר מדי הרבה אזרחים נקלעו למצב הנ"ל, לכן יש לוודא שהביטוח הראשוני אותו מציעות חברות הביטוח, יהיה עם כיסוי מקיף גם עבור הוצאות מאוד גדולות בנושא הבריאותי. 

בנוסף, אי ההבנה של הלקוחות בתמחור של פוליסות ביטוח חיים, גרם לצורך של הקלה על הבנת המחירים עבור כל פוליסה והשוואה בקלות רבה יותר בין פוליסות הביטוח בחברות הביטוח בארץ. 

עבור חברות הביטוח, שני השינויים, ממש לא כדאיים והם היו מעדיפים לעשות כל דבר כדי להתחמק מהתקנות החדשות. אנו מקווים שמדינת ישראל תאכוף את הנושא ותוודא שחברות הביטוח אכן עושות את המוטל עליהם, כדי להוזיל את העלויות (בעקיפין), ולהגדלת כיסויי ביטוח הבריאות. 

מה עוד יציעו חברות הביטוח?

חברות הביטוח עתידות להציע עוד סעיפים של כיסויים רפואיים משלימים לכיסוי הבסיסי עליו דיברנו קודם. שימו לב, הפיקוח על חברות הביטוח (האחראי על שוק ההון), גם ידרוש מהן להציע בטוחים נוספים, אך ורק אם לא משלמים על כפל ביטוחים אף לא שקל אחד מיותר. 

המטרה היא להוריד את כל המילים הגבוהות, שפעם היו על גבי מסמכים בלתי קריאים, ולהפוך אותן למובנות עבור כל אזרח שרק עכשיו מתחיל את חייו הפיננסיים. כי לכל אחד מגיע להיות מבוטח. 

רוצים לדעת עוד על ביטוחים? לא יודעים מאיפה להתחיל עם בדיקת הביטוחים שלכם? 

אצלנו יעזרו לכם בכל מה שקשור לחלקים שאתם יכולים לבטח במהלך חייכם. הקליקו כאן לתזמון פגישה עם יועץ ביטוחי מהשורה הראשונה. 

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית