מצב המשכנתאות בפריחה והבנקים רק מחפשים לתת לכם כסף, רוצים גם? אבל אם חליתם במחלה קשה לא תוכלו לקבל!

חברות ביטוח נמנעות מלספק למחלימים עד 5 שנים מסרטן לקבל ביטוח למשכנתא. מה תוכלו לעשות אם אתם כן רוצים לקחת משכנתא? בשורות הבאות נפרט לכם איך ומה תוכלו לעשות במקרה כזה. אם אתם רוצים להוציא משכנתא וחברת הביטוח מסרבת לכם, את הכתבה הבאה לא תפספסו!

כמה משכנתאות נלקחות בארץ?

הביקוש למשכנתאות בשנים האחרונות רק הולך וגובר. יותר ויותר אזרחים מוצאים את עצמם קונים דירה ונאלצים לקחת משכנתא כדי להתמודד עם מחירי הדיור שרק עולים ומטפסים בארץ. לא תאמינו אבל הנתונים מצביעים כי בחודשים האחרונים נלקחו משכנתאות כאשר בממוצע חודשי של 9 מיליארד כאשר כל משכנתא עומדת על מיליון ש"ח בערך.

מה עושה מי שלא יכול לקבל ביטוח? 

חולי סרטן שהחלימו לפני פחות מ 5 שנים, חברת הביטוח לא תרצה לבטח אותם. ואם הם לא מבוטחים בביטוח חיים, אין להם שום אופציה לקבל משכנתא מהבנק. שום בנק לא יתן להם את הפריבילגיה הזו.  במקרים מסוימים חברות ביטוח יסכימו לבטח את החולה לשעבר בתעריף גבוה מאוד מאוד כך שלא יהיה להם כדאי כבר לקחת את ההצעה.

גם מי שכבר חלפו לו 5 שנים מחוליו יתקשה לקבל את הביטוח המבוקש!

מקרים רבים מספרים על חולים לשעבר שכבר לפני למעלה מ 5 שנים הוגדרו כמחלימים אבל חברות הביטוח עדיין מסרבות לתת להם ביטוח במחיר שפוי. היו מקרים עצובים בהם מחלימים מסרטן קיבלו הצעות יקרות כל כך לביטוח עד שיועץ מנוסה המליץ להם בצער שלא כדאי להם לקנות דירה אם הם יצטרכו לשלם מדי חודש תעריף יקר כל כך רק בשביל הביטוח. כואב לשמוע על כך. לא רק שחלו, גם דירה לא יכולים לקנות לעצמם?!

מהן האופציות העומדות לרשותכם במצב כזה?

אם תערכו משא ומתן עם חברות הביטוח, לא תרוויחו מאומה. זה לא יעזור לכם. חברות הביטוח לא מחפשות את הלקוחות המסוכנים. מה כן אפשר לעשות?

  1. תוכלו לבקש מהבנק פטור מביטוח חיים. כמובן שאם הבנק יסכים, הוא ייקר לכם את הריביות במשכנתא בתמורה לכך. לפעמים ישנן משכנתאות ללא ביטוח לדירות להשקעה אבל לא לדירה ראשונה.
  2. ישנן פוליסות ביטוח שאינן דורשות חיתום רפואי. לדוגמה, פוליסת ביטוח לתאונות אישיות. לביטוח של עד 300,000 ש"ח בלבד. תוכלו גם לקחת פוליסת ביטוח חיים שכבר קיימת ולשעבד אותה לבנק. ואפילו יש לכם אופציה להוסיף ערב משלם והביטוח יהיה עליו.
  3. אשראי חוץ בנקאי. אפשרות יקרה וממש לא כדאית.

בנק ישראל לא קבע את ההחלטה!

שלא תטעו לחשוב, הבנקים לא מוכנים לתת למחלימים ממחלות קשות משכנתא ללא ביטוח נדרש לא בגלל שחייבו אותם, הם פשוט לא מעוניינים לסכן את עצמם. וזו זכותם המלאה. לכן, אם הבנקים ממאנים לתת לכם משכנתא בגלל שאין לכם ביטוח חיים, תוכלו לפנות לרגולציה ולבקש עזרה. אולי משם תבוא הישועה.

רוצים לקבל את הביטוח הנדרש? מחפשים גוף שיעזור לכם בהחלטות המשמעותיות?

אנו בחברת מייאינשורס כאן כדי לעזור לכם. צוות המומחים שלנו מתעסקים עם כל חברות הביטוח בארץ וליוו כבר לקוחות רבים לביטוח המתאים להם.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית