יש לכם קרן פנסיה? האם היא מנוהלת בצורה טובה? יש דברים שחשוב לדעת!

כל אזרח ישראלי שעובד לפרנסתו ומעדכן על כך במדינה, מפריש ממשכורתו לקרן פנסיה כדי שבבוא העת כאשר יפרוש מעבודתו, תהיה לו משכורת לכל חודש. מדובר ביוזמה ברוכה שעוזרת לאזרחי המדינה המגיעים לשלב בפרישה שיהיה להם כסף למחייתם. אמנם לא מדובר בסכומי עתק שעוזרים למבוגרים בעלי בעיות בריאותיות שצורכים הרבה כסף. אבל כן בעזרה כלכלית מינימלית. אבל אתם יודעים בכלל איזו פנסיה יש לכם? ישנן אינספור אפשרויות לקרנות פנסיה. בפוסט הזה תקבלו את כל המידע החשוב.

ראשית, אתם צריכים לבדוק בפנסיה שלכם, כמה אתם משלמים עבור דמי ניהול. ככל שתשלמו פחות, אתם מרוויחים יותר. כי הכסף לא יוצא לכיס של החברה. שימו לב, פנסיה לא דומה למשכנתא. אמנם משכנתא היא הלוואה ארוכה מאוד, אבל פנסיה היא לטווח ארוך עוד יותר. אם במשכנתא אתם יודעים שכל שקל משמעותי כי הוא לא לכמה ימים אלא מצטבר לשנים ארוכות, תבינו איך כל שקל עשוי לצבור ולהתווסף לאלפי שקלים. כי כל שקל חשוב מאוד.

האם קרן פנסיה אכן משתלמת?

קרן פנסיה היא רווחית מאוד מכיוון שהיא מושפעת מאחוזי תשואה גבוהים מאוד. ייתכן וביום בו החלטתם על קרן הפנסיה והציעו לכם הצעות שונות, לא הבנתם עד כמה זה משמעותי. אולי חשבתם שההבדל בין אחוזי התשואה הוא לא כזה גדול. אבל כאשר מדובר בקרן שנצברת ותופחת במשך שנים ארוכות, גובה אחוזי התשואה הופך למשמעותי במיוחד. אחוז אחד בהווה, יכל להעלות את הקצבה החודשית שלכם בעתיד ב 20%! כי כאן כל אחוז משפיע. 

מה גובה הסיכון של קרן הפנסיה?

במשך שנים ארוכות קיים המושג של קרן פנסיה. אבל בשנים האחרונות קרן פנסיה מותאמת לגיל שלכם. לכן, אם אתם מבוגרים יותר, הקרן שלכם יותר בטוחה. אם אתם צעירים הקרן שלכם נחשפת לסיכון גבוה.

חלקו את גילאי הפנסיה לשלושה רמות של גילים. 

אנשים עד גיל 50 עם סיכון של 45% מניות.

מגיל 50 עד 60 עם מניות של 35%.

מגיל 60 20% מניות.

כל אחד שחוסך בקרן פנסיה, זכאי לבחור את המסלול שלו בקופת החיסכון שלו. הוא זה שיקבע באיזו חברה הפנסיה שלו תהיה מנוהלת. אם לא שאלו אתכם לגבי הפנסיה שלכם וגם לא ביקשתם משהו ספציפי, לכאורה הפנסיה שלכם נמצאת בסיכון כמו שאר קופות בני גילכם.

רוצים לדעת שאתם מבוטחים? מעוניינים להיות מכוסים בכל מצב? הכירו את חברת מייאינשורס. חברתנו מתמחה במתן שירות אדיב, מקצועי ואישי לכל מי שרוצה לדעת שהוא מבוטח בכל תחום שהוא. 

אני מעוניין לפגוש יועץ ביטוח שיעזור לי לתכנן את הפרישה העתידית כמו שצריך.

 

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית