יש לכם ביטוח סיעודי? אל תפסידו את התגמולים המגיעים לכם!

השינויים שהתרחשו בשנים האחרונות מפריעים למבוטחים סיעודיים להגיע לתגמולים המגיעים להם. לא נעים לבשר אבל בתקופה הקרובה המצב רק עתיד להחמיר. בשורות הבאות תקבלו את כל המידע על כך. מה שיעזור לכם לדאוג כן לקבל את המגיע לכם ביושר.

מה קורה כאשר אדם הופך לסיעודי?

באם חלילה אדם מגיע למצב בו הוא הופך להיות סיעודי, בני משפחתו נרתמים לעזרתו. בדרך כלל מדובר בהון עתק אותו הם ידרשו לשלם. לשם כך נועד ביטוח סיעודי. הוא יכול להוזיל את העלויות וכך להוריד במעט את העול הכלכלי הנופל על בני המשפחה.

מה שקרה, חברות הביטוח ערכו שינויים בפוליסות הביטוח של הסיעודיים. פוליסת סיעוד פרט, בוטל. ובכלל ביטוח סיעודי תוכלו לקנות רק במסגרת קופת חולים. בנוסף, כבר לא תוכלו לקבל פוליסת סיעוד על ידי המעסיק. אם תרצו להמשיך להיות מבוטחים בביטוח סיעודי, תדרשו לשנות את הפוליסה לפוליסת פרט. עליה תדרשו לשלם מחיר יקר יותר באופן משמעותי.

מה קורה בפוליסות דרך קופות חולים?

השינויים גם כאן גדולים. בקופת חולים מכבי למשל, שהייתה תחת חברת כלל ביטוח, עברה להיות תחת חברת "הפניקס". קופת חולים כללית, שהייתה גם היא תחת חברת כלל, מהיום תהיה תחת "מנורה". מאוחדת גם היא הייתה תחת חברת "הפניקס" עברה להיות מבוטחת על ידי חברת "מנורה". קופת חולים כללית היא היחידה שנשארה תחת החברה בה הייתה מבוטחת עד היום.

שימו לב, זה לא הכל. הפוליסות עצמן השתנו. משנת 2016 כל הפוליסות בכל החברות הן זהות.

האם השינוי הוא לרעת המבוטחים?

כמובן שכך. אם סיעודי ניגש לחברת ביטוח המבטחת את קופת החולים אליו הוא שייך, החברה תשלח אותו בטענה כי כנראה זה קרה לו לפני שהוא בוטח אצלה והוא צריך לגשת לחברה הקודמת. כמובן שהחברה הישנה טענה שזה כבר לא קשור אליה והיא כבר סיימה את תפקידה.

בשנה הקרובה המצב רק יחמיר!

אם לא הספיק עד כה, ישנו גם חוק בלתי מתפשר הקובע כי קיים גם כאן חוק התיישנות של 3 שנים. זאת אומרת, חבר קופת חולים מכבי שיגיש תביעה לחברת הפניקס וידחה כביכול בגלל שהמקרה התרחש עוד לפני שהחברה הפכה להיות חברתו המבטחת, יפנה לחברת כלל. חברת כלל לא תתייחס אליו כלל מכיון שהמקרה התרחש כבר לפני יותר מ 3 שנים. 

מה יכול לעזור לכם לעצור את חוק ההתיישנות?

קודם כל, מי נחשב לסיעודי? כל אדם שאינו יכול להסתדר בעצמו ב 50% מהפעולות אותן הוא צריך לבצע. כמו, אכילה, שתיה, רחצה, ניידות וכו. בקופות חולים צריך לענות לחיוב על 3 מתוך 6 השאלות שתשאלו כדי להיות רשומים כסיעודיים. או אדם שאובחן תשוש נפש על ידי רופא מטפל.

בדרך כלל חברות הביטוח ידחו אתכם בטענות שונות ומשונות. אם תגישו תביעה לבית משפט, לפחות תעצרו את חוק ההתיישנות. לכן, החברה דוחה אתכם שוב ושוב ותאריך ה 3 שנים מתקרב ובא, פנו לעו"ד בכיר שיגיש עבורכם את התלונה. 

רוצים לדעת עוד? 

חברת מייאינשורס כאן כדי לעזור לכם. לנו יש את כל הידע שיעזור לכם לקבל את הביטוח המתאים לכם בצורה המושלמת שתבטח אתכם הכי שאפשר. 

אני רוצה לפגוש יועץ ביטוחים בכיר מחברת מייאינשורס שיעזור לי לבטח את עצמי

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית