איך מקבלים פיצויים מחברת הביטוח?

האם תאונה מזכה בפיצויי ביטוח? אם אדם נפצע מתאונה כאשר הוא האשם בכך, הוא גם יכול לקבל פיצויים? בשורות הבאות תקבלו את כל המידע את מה מכסה חברת הביטוח ואת מה לא.

חברת הביטוח מגנה על כולם!

כל מקרה, גם אם הנהג, הולך הרגל או הנוסע נפצע מתאונה, חברת הביטוח חייבת לשלם לו פיצויים. אם הרכב שגרם לתאונה היה מבוטח בביטוח חובה.

אם כתוצאה מהתאונה מישהו מת, הקרובים שלו יהיו זכאיים לקבל את הפיצויים על חשבונו.

מתי תאונת דרכים נחשבת לכזו?

כל מצב בו כלי תחבורה כלשהו גרם לנזק לאדם, נחשב לתאונה. זה כולל מצב בו אדם יצא מרכב, גרר או חנה. נסע, דחף וכו'.

בכל מקרה אם הרכב גרם לנזק, הנפצע יקבל פיצויים מחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה. כמובן שהפיצויים ינתנו בתנאי שיש לרכב תעודת ביטוח חובה שעדיין בתוקף ומכסה את השימוש ברכב. וכן אם לנהג יש רשיון תקף הרלוונטי לרכב הפוגע.

מה קורה עם פיצויים על תאונה מקורקינט חשמלי?

אופניים חשמליות וקורקינט חשמליים גם נכללים ככלי תחבורה מנועיים. לכן, גם רוכבי אופניים וקורקינט יוכלו לקבל פיצויים אם יפצעו מתאונה. מה שמעניין, שזה לא משנה האם הרוכב נפצע מרשלנות.

האם יש תקופת התיישנות בתאונות דרכים?

כן. גם כן יש את חוק ההתיישנות. עד 7 שנים ניתן להגיש תביעה על פיצויים לתאונות דרכים. אם קטין הוא זה שנפגע, התקופה תתחיל ממתי שימלאו לו 18 שנים ותגיע עד שימלאו לו 25 שנים.

האם זה משנה מי אחראי לתאונה?

ממש לו. אין שום הבדל בין מצב בו הנפגע שותף לתאונה או שהוא סתם הולך רגל. בכל מקרה הוא זכאי לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח. המטרה של החוק היא לעזור לנפגעים לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח בלי שחברת הביטוח תוכל להתחמק. מה שכן, כדי לקבל את הפיצויים, הנפגע ידרש להוכיח כי המקרה אכן נחשב לתאונת דרכים על פי ההגדרה בחוק. וכן שהתאונה גרמה לו לנזק גופני.

מה קורה עם אדם שנפגע בדרך לעבודה?

אם אדם הלך לעבודה ובדרך נפגע בתאונת דרכים ואפילו אם  זה קרה בדרך חזור, הוא כביכול נפגע בכפולות. גם בתאונת עבודה וכן בתאונת דרכים. 

האם יש צורך בליווי משפטי?

לא חובה, אבל ממש כדאי. מכיוון שכאשר מנהלים תביעות עם ביטוח לאומי יש צורך במקצועיות וניסיון, כדאי לפנות לעו"ד מנוסה שידע לעמוד מול חברות הביטוח ולדרוש את מה שמגיע לכם ביושר. כמובן שככל שתעשו זאת מהר יותר, כך יש לכם סיכוי רב יותר להצליח.

רוצים לבטח את עצמכם? מחפשים מישהו שיעזור לכם לרכוש את פוליסת הביטוח הכדאית ביותר? 

הכירו את חברת מייאינשורנס. המומחים שלנו מתעסקים עם כל חברות הביטוח ויעזרו גם לכם לקבל את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית