לקחתם משכנתא, עומדים לרכוש פוליסת ביטוח חיים? הפוסט הבא חשוב מאוד!

כחלק מהתהליך של לקיחת משכנתא, נדרשים גם לבצע ביטוחים. אם אתם עומדים לפני השלב הזה או מתקרבים אליו, זה הזמן להבין מה אתם הולכים לעשות. תקופת לקיחת המשכנתא, זו תקופה טרודה, מעמיסה ומלאה בהחלטות ובחירות. לא תמיד פנויים לקבל את ההכרעות הנכונות ולערוך את הבירור המקיף לגבי כל נושא ונושא. 

בשורות הבאות תקבלו מידע חשוב שיעזור לכם להחליט באיזו פוליסת ביטוח חיים לבחור. אל תפספסו. זה באמת חשוב.

מה זה בכלל ביטוח חיים?

אז קודם כל, מי שעדיין לא יודע מה זה ביטוח חיים. ביטוח חיים הוא דרישה מהבנק לכל לווה משכנתא. אם חלילה יקרה מצב בו לווה המשכנתא נפצע קשות ולא יכול לעבוד או חלילה אפילו נפטר, חברת הביטוח תשלם את כל הכסף לבנק. כך הבנק יודע שהוא מבוטח ומכוסה בכל מחיר. אין שום אפשרות לקבל משום בנק הלוואת משכנתא בלי לבצע ביטוח חיים.

אילו אופציות קיימות בבחירת ביטוח חיים?

ישנן 2 פוליסות ביטוח חיים.

  • ביטוח חיים צמוד למשכנתא: מדובר בביטוח המחושב על פי המשכנתא שתקחו. בתחילת תקופת ההלוואה, סכום הפוליסה יקבע. ובמשך השנים, כאשר מתחילים לשלם את התשלום עבור הקרן, התשלום עבור הביטוח ירד בהתאם להחזר החודשי שירד. במסלול זה אתם משלמים בהתחלה הרבה אבל בהדרגה הפרמיה יורדת.
  • ביטוח חיים שאינו צמוד למשכנתא: בביטוח זה תשלמו פוליסה זהה במשך כל שנות תשלומי המשכנתא. בלי קשר לגובה המשכנתא. תוכלו להחליט למשל שאתם רוצים לבטח את עצמכם על 1.2 מיליון ש"ח גם אם המשכנתא שלכם היא על מיליון ש"ח בלבד. כך, אם חלילה קורה משהו לאחד הלווים, הביטוח ישלם את הכסף שנשאר חייב לבנק, ושאר הכסף יגיע ללווים או לבן זוג שנשאר.

כמו כן, בפרמיה זו תוכלו למחזר את הביטוח בכל עת שתרצו. 

מתי למשל תרצו למחזר את המשכנתא? אם למשל, לאחר כמה שנים תתקשו לשלם את ההחזר החודשי הגבוה אליו התחייבתם. כנראה שתחליטו למחזר את המשכנתא שלכם. כאשר ממחזרים משכנתא, יש צורך לבצע מחדש ביטוחים. אם רכשתם פוליסת ביטוח חיים צמודה למשכנתא, תדרשו אכן לרשום מחדש הצהרת בריאות. אם במשך התקופה שעברה השתנה המצב הבריאותי שלכם ולא לטוב, חברת הביטוח תגבה מכם תשלום יקר יותר עבור הביטוח. אבל אם הביטוח שלכם הוא ביטוח שאינו צמוד למשכנתא, לא תדרשו לחדש אותו. תוכלו למחזר את הביטוח יחד עם המשכנתא ללא כל סיבוך עם חברת הביטוח ותמשיכו לשלם את אותו הסכום כמו בעבר.

ביטוח חיים צמוד למשכנתא או לא? 

במילים קצרות, אם תבחרו בפוליסת ביטוח חיים צמודה למשכנתא, אמנם בטווח הקרוב תשלמו רק את הסכום המדויק אותו אתם צריכים לשלם. ולאחר כמה שנים גם הסכום הזה ילך וירד בהתאם לשארית המשכנתא שתשאר לכם.

מצד שני, אם תבחרו בפוליסת הביטוח שאינה צמודה למשכנתא, אכן תשלמו קצת יותר. אבל תרוויחו שאם חלילה אכן תצטרכו לממש את הביטוח, תקבלו פיצויים גם אתם וגם הבנק. וכן אם תרצו לבצע מחזור משכנתא (רוב הלווים ממחזרים באיזה שהוא שלב את המשכנתא שלהם) לא תדרשו להציג שוב הצהרת בריאות שעלולה לייקר את פוליסת הביטוח.

רוצים לדעת עוד על ביטוחים?

אנו במייאינשורס, מכירים את כל חברות הביטוח בארץ. אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ ראשונית חינם בה נעזור לכם לבחור בפוליסת הביטוח שתהיה הרווחית ביותר עבורכם. כך שתפיקו את מלוא החיסכון שניתן.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית