למה חשוב כל כך לחסוך בקרן השתלמות?

אם אתם מאלו שאוהבים לחשוב צעד אחד קדימה ולהשקיע עבור העתיד, אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט הבא. הוא יעזור לכם לעשות את מה שאתם מחפשים. אז, קדימה!

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות זהו החיסכון האטרקטיבי ביותר שקיים היום. הקרן מיועדת לעובדים שרוצים לשלם את עלויות הלימודים שלהם. ובסופו של דבר היא גם עוזרת וחוסכת למטרת חיסכון כללית.

עצמאיים ושכירים רשאיים לחסוך לקרן השתלמות גם לטווח ארוך וגם לטווח קצר יותר. הקרן יכולה להמשיך למשך שנים ארוכות מאוד. 

שכיר לא יכול להחליט לבד שהוא רוצה קרן השתלמות, המעביד הוא זה שיקבע האם הוא מוכן לממן לו את החיסכון הזה. מדובר בהטבה מיוחדת וכדאית. 

לעומת זאת, עצמאי, יכול להחליט בעצמו לפתוח קרן השתלמות ולחסוך בו הרבה כסף לעתיד.

שכירים יכולים להרוויח מהפקדות של עד 7.5% מהשכר שלהם שאותו יפקיד המעביד. בתנאי שהעובד משתכר במשכורת של עד 15,712 ש"ח לחודש. והשכיר, העובד, יפקיד לכל הפחות ⅓ מהסכום אותו מפקיד המעביד שלו. מינימום 2.5% מהשכר שלו.

עצמאי לעומת זאת, יכול לקבל הטבות מס על ההפקדות אם הן עד 4.5% מהמשכורת השנתית שלו.

מה מיוחד בקרן השתלמות?

כאן יש לחוסכים אופציה להיות פטורים ממס על ההפקדות אם הם אכן עומדים בתנאים. מדובר בהטבה משמעותית מאוד שחוסכת עוד כסף. התנאי הבסיסי הוא, שמושכים את הכסף רק אחרי 6 שנים לפחות מתחילת ההפקדות. או אחרי שלוש שנות ותק כאשר משתמשים בכסף לצורך ההשתלמות.

ו…חשוב שתבינו, ככל שההפקדות הן לטווח ארוך יותר, הרווח יהיה גדול יותר. כל שנה שהכסף עדיין נשאר בקרן, ההטבות שלכם תהיינה טובות יותר. בנוסף, ההפקדות של המעביד אינן מחייבות תשלום מס ועליהן לא תדרשו לשלם.

מעלה נוספת שקיימת בקרן השתלמות היא המגוון הרחב של המסלולים. תוכלו לבחור במסלול שמתאים לכם ואותו להעדיף. אם למשל אתם אנשים שקולים ולא רוצים לקחת מסלול מסוכן עם פוטנציאל גדול, תוכלו להחליט לבחור מה שאתם רוצים. אין כאן חסימה כלל. אתם יכולים לשלב כמה מסלולים ולבנות תוכנית השקעות ככל העולה על רוחכם. מדובר במעלה גדולה מאוד. יתאפשר לכם מגוון אופציות ואתם פתוחים לכל מה שרק תרצו.

אם אנחנו רוצים לחסוך לטווח הרחוק, אילו אפשרויות תהיינה לנו?

מכיוון שבשנים האחרונות תוחלת החיים עולה. ובפרט בישראל. קרן הפנסיה לא תמיד תספיק לכם. אם תשמרו את קרן ההשתלמות לגיל הפרישה, תהנו מהכנסה נוספת חוץ ממשכורת הפנסיה. זאת אומרת, הרווח שלכם כפול ומכופל, גם הגדלתם את החיסכון הפנסיוני וגם קיבלתם הטבות מס מוגדלות.

אפילו אם נניח שקרן ההשתלמות כבר נזילה, תוכלו להמשיך להפקיד אליה כספים שיפיקו עבורכם תועלת רבה לטווח הרחוק.

גם אם אתם צריכים את הכסף, לפעמים יהיה עדיף (כמובן עם ייעוץ של מומחים בתחום) להלוות כסף ולא להוציא מהקרן. ולמה? כדי לשמר את ההפקדות ולהפיק מהם את מירב התשואה ומלא הזכויות בהם השקעתם כל כך הרבה שנים. זה לא אומר שאתם לא יכולים למשוך את הכסף אם כן תבחרו לעשות את זה. אתם רשאים לעשות זאת מיד לאחר 6 שנים בלי לשלם על כך שקל. אבל לפעמים כן כדאי לשקול את זה ולשקלל נתונים באיזה דרך תצאו עם הרווחים הגדולים ביותר.

אנו כאן במייאינשורס מזמינים אתכם ליהנות מהשירותים שלנו. אנו נשמח לעמוד לימינכם בכל אשר תבחרו לעשות. צוות המומחים שלנו שכבר ליוה עשרות אלפי לקוחות אל החיסכון הדגול, יעזור גם לכם לעשות את הצעד הזה בצורה החכמה והחסכונית ביותר. 

אני מעוניין לפגוש יועץ כלכלי שיעזור לי לבחור בתוכנית קרן השתלמות שתתאים לי.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית