איך רוכשים ביטוח לעבודות קבלניות?

אם אתם קבלנים או יזמים, ורוצים להגיע לשקט נפשי ולחוסר דאגות, מקומכם איתנו. הכתבה הבאה תעזור לכם לדעת מה ואיך לבטח את עצמכם! 

הכתבה הבאה תעסוק בביטוח קבלנים. כאשר קבלן פונה להתחיל בפרויקט חדש, הוא מלא חששות ופחדים אם ולו יקרה משהו במשך התקופה. הוא חושש להפיל את עצמו ואת הלקוחות. 

בשורות הבאות נפרט את הביטוחים השונים;

 

ביטוח בניה:

כל קבלן ויזם יכול לבטח את עצמו בכמה תחומים. על החומרים בהם הוא משתמש, על הרכבים, הבניינים ועוד. אילו כיסויים קיימים?

  • ביטוח בניה בסיסי:

ביטוח זה מבטח את הקבלן או היזם על חומרי הבנייה שלו, מכשירי הבניה והמבנים בכל תקופת הבניה.

ברכישת הפוליסה תהיינה אפשרויות לכיסויים שונים על יסודות בניה, מבנים זמניים, ריצוף, מכשור לבנייה ועוד. הביטוח מגן על הקבלן או היזם מנזקים שיכולים לקרות בכל תקופת הבניה.

  • ביטוח אחריות כללית:

פוליסה זו מגנה על יזמים וקבלנים מפני נזקים לרכושם או לגופם של העובדים ועוברי אורח בכל תקופת הבניה. את מה מכסה הפוליסה? הפוליסה מכסה כל הוצאות בית משפט, טיפולים רפואיים, פיצויים לעובדים או אפילו אם אדם חלילה נפטר בגלל תאונת עבודה. במקרה כזה הפוליסה תתן פיצויים לבני המשפחה. הביטוח נועד לתת לקבלנים וליזמים רוגע נפשי וביטחון. שלא יהלכו כל הזמן במחשבה קשה של, אם חלילה יקרה משהו… חברת הביטוח יכולה לדרוש מהקבלן או היזם עמידה בתקנים מחמירים כדי למנוע מקרים שכאלו.

ביטוח שיפוצים:

כל קבלן או חברת שיפוצים רצינית יכולים לבטח את עצמם בביטוח שיפוצים. ביטוח זה מבטח אותם על כל מקרה של תקלה שחלילה לא יקרה במהלך כל תקופת השיפוצים.

הביטוח יכיל כיסוי על הדברים הבאים: 

  • יגן מפני אסונות טבע שיכולים להזיק למבנה המשופץ או לציוד העובדים במהלך תקופת השיפוצים. 
  • יבטח אתכם על כל מקרה של לקוח שלא מרוצה מהעבודה ותובע אתכם.
  • יכסה את כל פציעות העבודה שעלולות לקרות לכם ולעובדים.

למי כדאי לרכוש ביטוח שיפוצים?

כל חברת שיפוצים ובפרט חברה העוסקת בשיפוצים מורכבים יותר עם כלים שכורים יקרים וחומרים איכותיים שעולים כסף רב.

כמו כן, לכל שיפוצניק המסתכן בעבודתו מבחינה פיזית כמו שיפוצניק המטפס לגובה / עוסק בחשמל וכו'. כדאי לבטח את עצמו בביטוח שיפוצים כדי למנוע מעצמו עוגמות  נפש בכל תקופת עבודתו.

את מה מכסה הביטוח?

ישנם סוגים שונים של ביטוח שיפוצים. כל פוליסת ביטוח תהיה מורכבת  מכמה סוגי ביטוחים כמובן על פי דרישות הלקוח:

ביטוח מבנה:

ביטוח זה יגן על אחריות חברת השיפוצים או השיפוצניק אשר עובדים  בשיפוץ נכס. על כל מקרה של גניבה, שריפה, שיטפון ועוד.

ביטוח ציוד:

ביטוח זה מיועד לבטח את כל הציוד המיועד  לשיפוץ. הביטוח יכלול גם ציוד מכני הנדסי וגם ביטוח סחורה  בהעברה.

ביטוח תאונות עבודה:

ישנו סיכון נוסף המלחיץ את השיפוצניקים וחברות השיפוץ, פציעות עבודה. מכיוון שבמהלך השיפוצים משתמשים במכשירים וכלים מסוכנים המיועדים לטיפוס לגבהים ולמקומות לא בטיחותיים, הלחץ כאן הוא גדול  ואמיתי. אף אחד לא רוצה למצוא עובד מת על הפיגומים… כאן הביטוח יכסה כל הוצאה רפואית הנגרמת כתוצאה מפציעה במקום העבודה במהלך השיפוצים או פיצויים במקרה של מוות חלילה.

ביטוח שקיעה, הצפה וסחף:

כאן הביטוח יכסה את הנזק שנגרם בעקבות הצפה, סחף או שקיעה. מה עוד כלול בתוך הביטוח? גדרות, סככות, תיקון צינורות, כבלים וביוב.

ביטוח תשתיות:

ביטוח תשתיות הוא ביטוח המבטח מערכות תשתיות. מהן מערכות תשתיות? מערכות המספקות פעילות ספציפית רצויה.אילו תשתיות קיימות? תשתיות צנרת, קווי חשמל, טלפון, גז ועוד. 

כאן הביטוח יבטח כל מקרה של תקלה או נזק שעלולות לקרות לתשתית. הביטוח תקף גם לתקופת הבניה וגם אחר כך. כל נזק יתוקן ויבוצע על ידי חברת הביטוח.

למי כדאי לרכוש פוליסת ביטוח תשתיות?

כל מי שמתוקף תפקידו צריך להניח תשתיות או שתחתיו ישנם תשתיות מורכבות. מדובר בעיקר ב:

  1. קבלנים, יזמים, סוללי כבישים וכל חברה שמתעסקת עם בניה או הנחת תשתיות. כל אלו הם לקוחות בתהליך בניה.
  2. בעלי עסקים, מועצות אזוריות, בעלי מפעלים, תחבורה או כל מבנה שתחתיו תשתיות יקרות. מדובר בלקוחות בעלי תשתיות בנויות.

חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח תשתיות מכיוון שמדובר בתחום יקר מאוד. תיקון תשתיות יכול להגיע לעלויות הזויות בגלל הגודל שלהן והכלים היקרים שניתן לחסוך מראש על ידי ביטוח. 

באופן כללי,

עם ביטוח אתם יכולים להיות בטוחים יותר ושלווים. אם לא כן, אתם תהיו כל הזמן, בכל תקופת השיפוצים והבנייה בלחץ אסטרונומי של מה יהיה אם וכאשר… כמה כסף תצטרכו לשלם… איך תצאו מזה… וכו. 

אם אתם רוצים לבטח את עצמכם ברוגע ובשקט נפשי, לבטח את עצמם כמו שצריך, אתם צריכים את עזרת המומחים. לא כדאי לפנות לחברת ביטוח ולסמוך עליה שהיא לא סתם מייקרת לכם מחירים כדי להרוויח מכם. אנו במייאנישורס כאן כדי לעזור לכם. אנו מקושרים עם מיטב חברות הביטוח ומכירים אותן לעומק. אנו נדאג לכם לחברה הזולה ביותר, עם תנאי הפוליסה הנוחים והמתאימים לכם ביותר. אנו נשלב בפוליסת הביטוח את כל מה שחשוב שתהיו מבוטחים עליו. שלא ישאר יישאר לכם מה לדאוג. 

אני מעוניין בפגישת ייעוץ עם יועץ ביטוח.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית