איך שומרים על הפנסיה גם בחל"ת וגם בחופשת לידה?

נולדה לכם תינוקת? מזל טוב, בשעה טובה! עכשיו הגיע הזמן לכל ההוצאות הברוכות שכולם מחכים להן…

כמובן שאתם בונים על ההכנסות של חופשת הלידה. 

גם אם אתם לא זכיתם בבשורות טובות עדיין, הפוסט הזה רלוונטי וחשוב בעבורכם אם אתם יוצאים לחל"ת.

הכתבה הבאה תעסוק בכל העניין של הפנסיה לתקופות של חופשת לידה וחופשות חל"ת.

למה חשוב להיערך לכך מראש?

בחופשת לידה בדרך כלל מרגישים בפלנטה אחרת. עסוקים במשך כל היום עם התינוק. עם האוכל, רכישת בגדים, טיפול, רחצה ועוד. כמובן שעייפים ומותשים יותר ולא פנויים לחשוב על כסף וחסכונות. 

למה זכאית יולדת?

יולדת זכאית לחופשת לידה של 8 או 15 שבועות. בכל התקופה היא תקבל דמי לידה מביטוח לאומי. כמובן שעל פי מספר החודשים בהם היא עבדה לפני חופשת הלידה.

איך זה עובד?

אישה שעבדה לפחות שנה אחת בעבודה מסוימת, יכולה להאריך את חופשת הלידה עד 26  שבועות. אבל אישה יולדת גם יכולה לצאת לחל"ת לתקופה של עד רבע מהתקופה בה היא עובדת בעבודה שלה מקסימום עד שהתינוק הגיע לגיל שנה. מי שיולדת יותר מילד אחד תוכל לקבל על כל ילד נוסף עוד שלושה שבועות.

מה עם החיסכון הפנסיוני בתקופת הלידה?

במשך כל התקופה של חופשת לידה, כאשר תקבלו את הכסף מביטוח לאומי, הבוס שלכם יהיה חייב לשלם לכם את כספי הפנסיה על פי השכר. כמו כן תוכלו גם לקבל את הזכויות הרגילות שלכם. כמו ותק, ימי מחלה וחופשות. 

מהשבוע ה 16 אם תרצו להאריך את החופשה, תוכלו לעשות זאת אבל לא תקבלו את כל הזכויות שלכם. אתם בחופש והבוס שלכם חייב להחזיר אתכם אחר כך לעבודה, אבל אין לכם שום זכויות של עובד. כאשר העובדת חוזרת לעבודה, המעסיקים יכולים להמשיך לשלם את כספי החסכונות. 

איך מעריכים את הביטוח?

אם אתן מאלו שמאריכות את חופשת הלידה, אתן אוהבות להשקיע בילד החדש, לתת לו את כל כולכן, אתן אכן ראויות להערכה. זה הזמן להשקיע בילד, לתת לו את כל החום שישפיע עליו לאורך ימים. כן, לפעמים אמא לא יודעת כמה כח וחוסן לעתיד היא מחדירה בילד שלה בכך שהיא חובקת אותו בזרועותיה. ילד צריך את אמא, זה לא חכמה אחר כך לשלוח את הילד לטיפולים רגשיים בגלל חסרים רגשיים. ולענייננו, במצב כזה את עלולה להפסיד את זכויות קרן הפנסיה. מדובר בביטוח המבטח אותך ואת משפחתך מבחינה כלכלית אם חלילה קורה משהו לעובד.

אל תדאגו, אנחנו כאן כדי לתת פתרון! כיום קיימת הארכת ביטוח. הארכה זו שומרת על הכיסוי הביטוחי עד 5 חודשים נוספים. זה קורה אוטומטית מהיום בו מפסיקים להפקיד לפנסיה. אחר כך, אם לא תדאגו לשלם על פרמיית הביטוח, אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא כיסוי ביטוחי וללא הוותק שצברתם במשך התקופה שתכסה אתכם על מקרים העשויים לקרוא בעקבות מצב בריאותי שכבר היה לפני כן.

איך שומרים על הזכויות גם לאחר 5 חודשים?

אפשר לסדר את התשלום הביטוחי על ידי תשלום לקרן פנסיה מדי חודש. את ההסדר הזה תוכלו לעשות עד  שנתיים. כמובן שרק אם ההפקדות תהיינה רצופות. כדי להאריך את תקופת חופשת הלידה או חל"ת, תמצאו באתר קרן פנסיה "בקשה לשמירה על כיסוי ביטוח בקרן פנסיה", שם תוכלו למלא פרטים ולהחזיר על פי ההוראות. 

כדי לבצע ביטוח בצורה חכמה ולחסוך כסף, יש צורך להתייעץ עם מומחים בתחום. אם אתם אכן רוצים לשמור על עצמכם ולבטח את הכסף שלכם, אתם מוזמנים אלינו. הצוות שלנו במייאינשורס מתמחה במתן שירות אדיב ומקצועי. 

אני רוצה פגישה עם יועץ פיננסי:

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית