עדיין לא עשיתם ביטוח חיים? הכתבה הבאה מיועדת בדיוק בשבילם!

אם אתם לוקחים משכנתא או שלקחתם בעבר, אתם  ודאי מכירים את המושג של ביטוח חיים. חלק מהתהליך המורכב של משכנתא כולל בתוכו מרכיב חשוב שאי אפשר לפספס, ביטוח חיים וביטוח מבנה. הכתבה הבאה תעסוק בביטוח חיים. היא תתן לכם את כל המידע אותו תרצו לדעת. אילו פוליסות מומלצות, מדוע חשוב לכל אחד, לא רק ללוקחי משכנתאות לבצע ביטוח חיים. כמה משלמים על פוליסה כזו ועוד. 

ביטוח חיים מסמל ביטחון. אם אתם רוצים להרגיש בטוחים מבחינה כלכלית, אתם רוכשים פוליסת ביטוח של ביטוח חיים ומיד מרגישים שאבן נגולה מליבכם. אתם כבר לא לחוצים.

שימו לב, אם אתם לוקחים משכנתא, אתם בכל אופן צריכים לבצע ביטוח חיים. גם אם החלטתם שעבורכם זה מיותר. 

למה הבנק דורש ביטוח חיים?

כאשר הבנק  מאשר לכם הלוואת משכנתא, הוא לוקח בחשבון סיכון שאולי לא תשלמו לו בסוף את כל ההלוואה. מדוע? ראשית, אולי לקחתם על עצמכם משכנתא יותר מדי גדולה ולא תצליחו לעמוד בה. שנית, אולי המשכורת שלכם תרד ולא תהיה כבעבר ולכן לא תעמדו בהחזרים החודשיים. אם נלך רחוק, אם יקרה משהו לבית שלכם, שריפה, הריסה או כל מקרה אחר שגורם לנכס לאבד מערכו. סיכון נוסף שחלילה לא יקרה, אולי הלווים יפטרו ולא יהיה מי שישלם את המשכנתא.

לכן, הבנק לא מוכן לקחת על עצמו כאלו סיכונים. הוא רוצה לבטח את עצמו שבכל מקרה הוא יקבל את כספו חזרה. אחרת, הוא לא מוכן לתת לכם את ההלוואה. ובטח לא הלוואה גדולה.

איך בוחרים בחברת ביטוח?

חברה שמשלמים בה תשלום חודשי סביר ולא גבוה מדי.

חברה אמינה שבכל מקרה לא תתחמק מלתת לכם את הפיצויים המגיעים לכם ביושר.

  • בדקו את התשלומים לאורך כל השנים! 

חברות ביטוח נוהגות להרשים עם תשלום חודשי נמוך בשנים הראשונות, כדי למשוך את הציבור לרכוש  את פוליסת הביטוח בחברה שלהם. במשך השנים הסכום עולה באיטיות כך שהחברה רק מרוויחה מכם. כן, החברה תחתים אתכם על מסמך עם אותיות קטנות וצפופות בו היא מצהירה כי במשך השנים הסכום החודשי יעלה במעט. אתם אפילו לא תשימו לב שאתם חותמים על הצהרה שכזו.

אנחנו ממליצים שתבקשו מחברת הביטוח את לוח התשלומים העתידי של כל השנים הבאות. כך תוכלו לעקוב ולראות האם הסכום יורד, עולה או נשאר זה לאורך כל הזמן.

  • הקרן פוחתת הביטוח גם?

כאשר אתם רוכשים פרמיה לביטוח חיים למשכנתא, אתם מבטחים את עצמכם על המשכנתא הקיימת. אבל, במשך השנים אתם הרי מחזירים את הכסף מדי חודש ולכן הסכום הולך וקטן. הביטוח מתחייב לשלם לכם את סכום הכסף שנשאר לכם לשלם. לא את כל המשכנתא המלאה שלקחתם על עצמכם. לכן, אתם אמורים לשלם בהתחלה סכום כסף גדול יותר מדי חודש ובהמשך, כאשר אתם מחזירים חלק מהכסף, התשלום החודשי צריך לרדת בהתאם. כי עכשיו הביטוח מבטח אתכם על סכום כסף קטן יותר. ככל שמתקדמים עם השנים, עלות הביטוח צריכה להיות נמוכה יותר. ואת זה צריך לבדוק כאשר בוחרים בחברת ביטוח. ישנן חברות ביטוח המנצלות את התמימים שבינינו ודורשות סכום זה  במשך כל השנים. אנשים שאינם בקיאים בתחום ישלמו במשך השנים את הסכום המלא לחינם!

  • הצהרתם נכון?

אם חלילה קורה משהו ללווים, חולי או  פטירה, הביטוח ינסה בכל דרך שהיא להתחמק מלשלם את הכסף. אם למשל לא הצהרתם בטופס הרישום שאתם מעשנים, תוכלו להפסיד מזה. בקיצור, אל תעבדו על חברת הביטוח, היא עלולה להחזיר לכם פי שניים. ציינו את כל האמת, רק תרוויחו.

  • סקרתם את השוק?

מחיר ממוצע לתשלום חודשי לביטוח חיים עומד על 100 ש"ח לחודש. אבל, ישנן חברות שמוזילות את המחיר ותוכלו לבחור בהן. כמובן שהמחיר תלוי במצב הבריאותי שלכם, בגיל וכו', אבל יש פער במחירים בין החברות וחשוב שתשוו ביניהן. 

כמה מילים לסיכום,

ביטוח חיים הינו מוצר חשוב מאוד אולי החשוב  ביותר בכל תהליך לקיחת משכנתא. 

אם אתם לוקחים משכנתא ועדיין לא ביצעתם ביטוח חיים, או שאתם בכלל רוצים לבטח את עצמכם על כל צרה שלא תבוא , אנחנו במייאינשורס כאן כדי לעשות את זה בצורה הנכונה והחסכונית ביותר. חייגו עכשיו ותקבלו את פוליסת הביטוח הזולה ביותר.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית