אנשים רבים מבטחים את עצמם בביטוח חיים על מנת לבטח את קרוביהם מבחינה כלכלית כדי שאם חלילה ילכו לעולמם, יהיה לקרוביהם פיצוי כלכלי. 

מה שקורה, שאם אתם מבטחים את עצמכם זה לא אומר שחברת הביטוח תתן בקלות לקרובים שלכם את הכסף שמגיע להם ביושר. חברות הביטוח אינן מפרגנות מהר כל כך ביטוח מלא ללקוחותיהם. הן דוחות את התביעות ומוצאות סיבות שונות ומגוונות למניעת מתן הפיצויים.

כאן תמצאו מענה לבעיה. תלמדו איך מממשים זכויות מול חברות הביטוח:

את הפרמיה משלמים מבוטחים רבים מדי חודש כדי לדאוג ליקירהם לכסף אם חלילה בבוא היום ילכו לעולמם. לפעמים גם לוקחי משכנתאות חייבים לרכוש פוליסת ביטוח כחלק מהדרישות של לקיחת משכנתא. תכל'ס, מה שקורה בשטח, חברות הביטוח ממאנות לספק את הפיצויים המגיעים ללקוחות על פי דין ועל פי הרשום בפוליסת הביטוח. לא כל אחד יודע לעמוד על שלו כדי לקבל את הכסף שמגיע לו. לכן, ליקטנו עבורכם את כל המידע שיכול לעזור לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם בצורה מאורגנת ומהוגנת. אם אתם קרובים של אדם שהלך לעולמו ואתם זכאים לקבל פיצויים מחברת ביטוח, לא תפספסו את השורות הבאות…

מהי בכלל פוליסת ביטוח חיים?

פוליסת ביטוח חיים מיועדת לבטח את קרוביו של אדם שנפטר במקרים מסוימים. את הכסף יקבלו על פי מה שנרשם בפוליסת הביטוח.  אדם שרכש פוליסה כזו, מעוניין שבעת פטירתו קרוביו יוכלו לקבל כסף ולחיות ברוגע כלכלי. אם לא רשום בפוליסה מי אמור לקבל את הכסף, היורשים הם אלו שיקבלו אותו.

את הכסף ניתן לקבל באופן חד פעמי או בפריסה לתשלומים, על פי מה שנרשם בפוליסה. 

אם הביטוח נרכש במסגרת נטילת משכנתא, אם הלווה נפטר ועדיין לא סיים לשלם את ההלוואה, הביטוח ישלם את חלקו על חשבון ההלוואה בהתאם לנקבע בפוליסת הביטוח, הכסף שנותר יעבור ליורשים.

מה עושים עכשיו? מוסרים הודעה ומגישים טפסים:

היורשים נדרשים למלא טופס תביעה ולמסור אותו לחברת הביטוח. תוכלו להוריד את הטופס מהאתר של חברת הביטוח. בדקו אילו מסמכים אתם נדרשים לשלוח, צרפו ת.ז. של המבוטח וצילום המחאה ושלחו אותם מייד. אם תתמהמו במסירת המסמכים, כל תהליך התביעה יתקע. שמרו על העתק של כל מסמך. כך שאם חברת הביטוח לא תזרום אתכם ותספק את מה שמגיע לכם, תוכלו להגיש תביעה בבית משפט עם כל המסמכים הרלוונטיים.

ודאו שהמסמכים אותם שלחתם התקבלו לחברה. בקשו מהם מסמך בו הם מעידים שהמסמכים אכן התקבלו בהצלחה. מהרו בהגשת התביעה מכיוון שרק לאחר ששלחתם את כל המסמכים ומילאתם את הטפסים הנדרשים חברת הביטוח תתייחס לתביעה. 

למה חשוב למהר בהגשת הבקשה?

  1. החברה חייבת להגיב לכם תשובה תוך 30 יום מהיום בו היא קבלה את המידע על התביעה. לכן, אם אתם רוצים כבר לקבל את הכסף, הזדרזו! 
  2. תקופת ההתיישנות המקוצרת של תביעות ביטוח חיים, מצריכה הגשה מוקדמת. תקופת ההתיישנות לאזרחים תקפה ל 7 שנים. לעומת זאת בביטוחים עד 3 שנים.

כאשר עוברות להן 3 שנים מפטירת המבוטח, כבר לא תוכלו להגיש תביעה. בנובמבר 2020 חודש חוק זה והארכה התקופה ל 5 שנים. אך תיקון החוק מתייחס רק לחוזי ביטוח שחודשו אחרי שינוי החוק.

שימו לב! גם אם כבר הגשתם את התלונה לפני סוף תקופת ההתיישנות אך החברה עדיין לא אישרה את הזכות לפיצויים והתאריך עבר, לא תוכלו לקבל את הכסף.

תלונות ודרישות לפיצויים יכולים להיגרר למשך זמן ארוך. לפעמים חברות הביטוח תגרומנה לכך בכוונה תחילה כדי למנוע מכם לקבל את תגמולים. 

איך עוצרים את חוק ההתיישנות?

רק אם תגישו תביעה לבית משפט תוכלו לעצור את חוק ההתיישנות.

אם הגשתם את התביעה מוקדם וחברת הביטוח מתמהמהת בתואנות שונות, פנו לחברה עם בקשה מתאימה. דרשו מהחברה אישור בכתב. 

תוכלו גם לתבוע את החברה משפטית, הרי כך תעצרו את חוק ההתיישנות.

אם חברת הביטוח דוחה אתכם ללא סיבה נראית לעין, פנו לעו"ד עוד טרם תפוג תקופת ההתיישנות והתייעצו איתו. הוא יוכל לעזור לכם לקבל את המגיע לכם. 

תגובת חברת הביטוח בפועל למימוש ביטוח חיים:

לאחר שהגשתם את כל המסמכים מוקדם ולא החסרתם דבר. חלפו להם 30 ימים והחברה חייבת לענות לכם בתגובה לתביעה. כעת, ישנן שני אפשרויות: 

  1. החברה תשלח לכם את כספי הביטוח. 30 יום מתאריך קבלת המידע. אם החברה תאחר במתן הכסף, היא עלולה לספוג על כך תשלומי ריבית או ריבית עונשית. 
  2. החברה תדחה את הבקשה בטענה כלשהי עם מכתב הסבר מדוע סירבה לבקשה.

במקרה כזה, תוכלו לבדוק האם כדאי לפנות לתביעה משפטית.

רוצים לעשות ביטוח חיים ומתלבטים איזו חברה אמינה? קרוביכם נפטר ואתם מעוניינים לקבל את דמי הביטוח? פנו למומחים שלנו. אנו מכירים ומתנהלים עם כל חברות הביטוח, אנו נעזור לכם לבחור את החברה המתאימה. אם הקרובים שלכם מבוטחים ואתם רוצים לפנות לחברת הביטוח, פעלו על פי ההוראות שנתנו כאן למעלה. הסתבכתם? צרו איתנו קשר, אנו נזרז את התהליך עד כמה שניתן. ונדאג שתקבלו את כל הכסף שמגיע לכם! כי אצלינו אתם בראש! חייגו עכשיו, ואנו נלווה אתכם באופן אישי בכל מה שתרצו.