מתכננים לטוס? רוצים לדעת כמה עולה ביטוח חו"ל? את הכתבה הבאה לא תפספסו…

עד לפני שנה וחצי, עוד טרם אותות הקורונה השתלטו על ארצנו, ביטוחי טיסות היו מוצר פשוט ומהיר. ממשבר הקורונה הדברים הסתבכו ולא כל כך פשוט לבצע ביטוח על הטיסה המתקרבת ובאה. 

החופש הממשמש ובא, מוציא ישראלים רבים מהארץ. בפרט ששנה שעברה רבים נאלצו לוותר על התוכניות ולהישאר בחופש בארץ בחיק הבית והמשפחה הגרעינית. 

מה שאתם צריכים לקחת בחשבון, הפעם, שלא כמו בשנים הקודמות, פרמיית ביטוחי טיסות תהיה לכם הפעם הוצאה יקרה מאוד. רק מספר מצומצם של חברות יציעו לכם ביטוח. 

כמה עולה לעשות ביטוח טיסה? 

חברות הביטוח ספגו מכה קשה בחודשי הקורונה. לאט אבל בטוח מנסות חברות הביטוח לחזור ולהציע לכם כיסוי מלא של ביטוח. אבל, היום מחיר הביטוח יהיה יקר יותר מבעבר. כך שלפני שאתם מתכננים את הטיול המשפחתי, חשבו כמה תשלמו עבור ביטוח טיסה. אנו מקווים שעדיין תשארו עם ההחלטה לטוס ולא תרתעו מן המחירים ההזויים.

מה שקורה בשטח. חברות הביטוח אכן מרגישות את ההבדלים החדים משנה שעברה לשנה הנוכחית בביקוש לביטוח נסיעות. שנה שעברה טסו 1.2 מיליון תושבים לחו"ל לחופש. לעומת השנה, בה טסו רק 45,754 ישראלים. מדובר בשינוי דרסטי ומשמעותי. 

המקומות המרכזיים אליהם טסו התושבים הם: טורקיה, קרואטיה, יוון, גרמניה, איטליה, ובולגריה. 

כמה תשלמו על הביטוח היקר?

חברת הראל מציעה כיסוי לקורונה על סכום של 5000 דולר ב 6.35 דולר ליום. גם אם התושב בן  20, 30 ו 40. בחברת כלל ביטוח, תשלמו פחות. אם אתם בגילאי 20 עד 40 תשלמו רק 3.22 דולר ליום. ומגיל 40 ומעלה תשלמו 3.37 דולר ליום.

חברת AIG עובדת בשיתוף פעולה עם בנק לאומי, ישראכרט MAX ואמריקן אקספרס. אם אתם לקוחות באחד מחברות אלו, תקבלו 5 ימי ביטוח ללא עלות  דרך החברה. ומהיום השישי תשלמו  6.6 דולר ליום. 

בחברת פספורטכארד תשלמו 3.3 דולר ליום אם אתם בגילאי 20 עד 40.

המחירים יקרים, זו עובדה קיימת או שהן ניתנות לשינוי?

חברות הביטוח חייבות להגן על עצמן ולגבות תשלומים יקרים מכיוון שהן לא יכולות לאפשר לעצמן קריסה נוספת. לקוח שמבוטח אצלן ומתגלה כחולה קורונה במצב קשה, ידרוש אשפוזים יקרים ולפעמים גם נחיתת חירום וכו. החברות חייבות לדאוג לעצמן ולדרוש מחירים גבוהים יותר, כך הן תוכלנה לממן בשעת הצורך עלויות יקרות מאוד.

 לא רק בישראל ישנה עליית מחירים בביטוחי טיסה, כל העולם הושפע מהקורונה. ישנן ארצות בהן תשלמו ביטוח זול יותר. אולם לא כדאי לבחור בהן כי הן לא ממנות עלויות בהיקף מלא. כך למשל הן לא תשלמנה על טיסה לישראל אם יהיה צורך בכך לטובת החולה. 

בתקופת הקורונה, כל חברת ביטוח מימנה שהייה בכל מדינה. עכשיו, כאשר נרגעו הרוחות, כל חברה מוכנה לשלם על מדינות ספציפיות. כאשר תפנו לבטח את עצמכם, הדבר יהיה מורכב יותר מבעבר. 

כדאי לעשות ביטוח בחו"ל?

הכיסוי הבסיסי היום, הוא על החזר בעקבות בידוד. כל החברות משלמות בכאלו מקרים. חלק מהן יגבו על כך תשלום נוסף ובחלקן, הדבר כלול במחיר ששילמתם מראש. גובה הסכום המקסימלי שתוכלו לקבל תלוי בחברה בה בחרתם.

חברת הראל מאפשרת לכם להרחיב את הכיסוי עד 5,000 דולר אם תדרשו לדחות את מועד הטיסה בעקבות תסמינים או חולי. את המימון יקבל גם מבוטח או קרוב משפחה. 

חברת כלל אינה דורשת תשלום נוסף. אך מגבילה אתכם עד 100 דולר ליום ללא הגבלה ומאפשרת לשנות את תאריך הטיסה אם יהיה צורך. 

חברת AIG מכסה עד 3,000 דולר.

חברת פספורטכארד לצורך כיסוי תדרשו לשלם על פרמיה נוספת בה תוכלו תקבל מקסימום 4,000 דולר. אולם את הכסף מקבלים מהיום בו נכנסים לבידוד.

מה עוד חשוב לבדוק לפני שבוחרים בחברת ביטוח? חשוב שתבדקו את הליך החיתום מצד החברה. הוא תלוי בגילכם. בתהליך זה החברה בודקת את מצבכם מבחינה רפואית. אתם תשאלו שאלות שונות ועל פיהם החברה תחליט האם היא מקבלת אתכם ובאיזו פרמיה תרשמו.

חברות כלל, פספורטכארד ו AIG דורשות ממבוגרים בני למעלה מ 70 לעבור תהליך ארוך ומפרט. 

מה קורה אם הטיסה בוטלה באופן פתאומי?

אם פתאום בעקבות מקרה רפואי אתם נאלצים לבטל את הטיסה מה יקרה אז? נפרט את תגובות החברות השונות:

חברות כלל ו AIG אינן מספקות כיסוי למקרים כאלו.

חברת הראל כן נותנת אופציה לכיסוי של עד 400 דולר אם תרצו לשלם על פרמיה נוספת עוד 0.35 דולר לכל יום.

חברת פספורטכארד גובה סכום גבוה של 4 דולר ליום ומכסה עד 4,000 דולר. הכיסוי כולל גם אם החברה ממאנת להעלות את המבוטח למטוס בעקבות  תסמינים.

אילו שינויים נוספים חלו בעקבות הקורונה?

 בעבר קיבלתם ביטוח גם על כל הרכוש שאתכם. היום, אם תרצו לבטח את הרכוש שלכם, תדרשו לשלם על כך בפרמיה נוספת.

חברת הראל מכסה עד 2,250 דולר וגובה 0.35 דולר ליום. 

חברת כלל מכסה עד 2,000 דולר וגובה 0.36 דולר ליום, כולל ביטוח לפלאפון עד 400 דולר.

חברת AIG מציעה ללקוחות ישראכרט, אמריקן אקספרס, מקס ובנק לאומי כיסוי לכל מה שהם נושאים איתם לחמישה ימים. הכיסוי מוגבל ל 4,450 דולר. 

חברת פספורטכארד מציעה כיסוי של עד 2,500 דולר ותשלום יומי של 0.5 דולר ליום.

לסיום,

הבנתם נכון. ביטוח טיסה הפך למורכב מאי פעם. אם אתם מתכננים לטוס לחופש, כחלק מהבירורים אודות חברות תעופה, אתרי נופש, טיולים וכו', תדרשו גם לברר באיזו חברת ביטוח כדאי לכם להיות מנויים. בכל אופן, לא נדיר בכלל להזדקק לביטוח. כדאי לערוך עליו ברור יסודי כדי שבמקרה הצורך תקבלו את הכיסוי המלא לצרכים שלכם. 

קשה לכם לברר לבד? החברות שונות ומגוונות, כל אחת מציעה את מרכולתה בצורה שונה, איך יודעים מה מתאים ולמי? 

 אכן קשה לעשות את זה לבד. ועוד עם כל הבלאגן של הטיסה זה לא הדבר היחיד שמטריד אתכם. המומחים שלנו יעשו לכם את העבודה. אנו נעזור לכם לבחור את חברת הביטוח ואת הפוליסה שתתאים לכם ולמשפחתכם. כי אצלינו אתם בראש ואנחנו אוהבים לתת לכם שירות. 

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית