אם יצא לכם להיתקל במתקין פרטי שהזמנתם שהחליק במטבח או גגון שנחת על ראשם של השכנים מהקומה מתחת, אתם ודאי תרצו לשמוע מה עושים במקרים כאלו. מי משלם על הפציעה? 

טוב. אז ברור שחובה למנוע מקרים כאלו בכל מחיר. אף אחד לא רוצה להזיק לשני או לגרום לו נזק גופני. אבל אם חלילה זה כן קורה, כדאי להיערך לכך עם כיסוי מלא.

טעות נפוצה היא לחשוב שבבית הכי בטוח. אמנם עולמנו מוקף סכנות בחוץ, אולם גם הבית מלא באפשרויות לפציעה קלה ואפילו מסוכנת יותר. לא עלינו, העיתון מלא בסיפורי ניסים כמו במקרים מחרידים של פציעה קשה או מוות אפילו בגלל סכנות יומיומיות כמו, קומקום שנשפך על יד של תינוק. גפרור שנדלק בהיחבא על ידי ילדון תמים, ילד קטן שנשאר באמבטיה לדקה ללא השגחה וכו'. 

ארגון טרם פרסם דו"ח הקובע כי 80% מהמקרים הקשים של אשפוזים בישראל, אלו פגיעות שהתרחשו בבית!

לפעמים הניזוק אינו אחד מבני הבית. מה עושים אז במקרה של נזק? מי משלם את הפיצויים? פתרון נפוץ שרבים משתמשים בו, ביטוח צד ג'. ביטוח זה מבטח את הדירה ונותן הגנה נגד תביעות.

ישנן שלוש אפשרויות לכך שאדם מבטח את עצמו בביטוח צד ג':

1.לקוח שלוקח משכנתא, כחלק מתהליך לקיחת משכנתא עליו לבטח את עצמו בביטוח חיים ומבנה. רבים מנצלים הזדמנות זו ומוסיפים פוליסת ביטוח של ביטוח צד ג'.

2. בעל דירה הרוכש פוליסת ביטוח מחברת ביטוח.

3. שוכר דירה המחליט לבטח את עצמו בביטוח צד ג'. לעיתים המשכיר יחייב  אותו לרכוש ביטוח צד ג'.

כאשר תרכשו ביטוח לבית שלכם באחד מהמקרים הללו, חשוב שתוודאו כי הוספתם גם ביטוח צד ג'. 

אורח לרגע ונפגע.

מתי עלולים להזדקק לביטוח דירה צד ג'?

אורח זר המבקר בבית. או אפילו בעל מקצוע שהגיע לתקן משהו. אדם כזה יקרא צד ג'. אדם שאינו גר בבית הזה. אם במשך הביקור האורח נפגע ממשהו הוא יכול לתבוע אתכם. אתם, בעלי הדירה, תהיו אלו שידרשו על פי חוק לממן לו פיצויים. זו יכולה להיות החלקה, חבלה ועוד. ביטוח צד ג' הוא היחיד שיכסה אתכם במקרים כאלו.

אורח שמגיע לבקר בקביעות כמו מגהצת, מטפלת וכו' לא יחשבו כאורח זר. הם ידרשו לביטוח נפרד נוסף. לעומת בעל מקצוע שכן תקבלו עליו כיסוי צד ג'.

לכתחילה, בואו נמנע תאונות ופיצויים!

עברו על הבית שלכם. וודאו שאין בו פתחים לפורענויות. כמו סיומות מרובעות ומחודדות ברהיטים שאם אדם יעבור שם הוא עלול להיפצע. מתגי החשמל תקינים ואינם פתוחים. חשמל לא תקין עלול לגרום להתחשמלות חלילה. דאגו לשטיחים למניעת החלקה. כל בית וסגנון המבנה הייחודי לו. בכל בית ישנם פרטים אחרים שחשוב לבדוק אותם ולמנוע סכנות.

אז סיכמנו. שומרים על הבית שיהיה בטיחותי ומיועד לילדים ומבוגרים כאחד ומונעים סכנות. מבטחים ביטוח צד ג' לכל צרה שלא תבוא ומתפללים שאלוקים ישמור עלינו, על ילדינו ועל כל יוצאי הבית הזה שלא תצא תקלה או סכנה תחת ידם או רגלם. 

לסיכום,

החלטתם לבטח את עצמכם ביטוח צד ג' כדי לבטח את עצמכם מפני תאונות בבית? מתלבטים האם וכיצד לעשות ביטוח? אנו נעזור לכם בהחלטה. המומחים שלנו מתנהלים עם כל חברות הביטוח השונות, אנו מכירים את האופציות המגוונות לפוליסות ביטוח. יחד נעזור לכם להחליט אצל מי לרכוש פוליסת ביטוח וכיצד. אנו פועלים במסירות ובמקצועיות מתוך מטרה אחת, להביא אתכם לביטחון המקסימלי בתשלום הנמוך ביותר שניתן. השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם.