מהן הטעויות הנפוצות בהפרשות לקרן פנסיה?

מה זה בכלל קרן פנסיה?

משנת 2008 כל עובד במדינת ישראל חייב על פי חוק להפריש ממשכורתו מדי חודש כסף לפנסיה. ומשנת 2017 גם עצמאיים חייבים בפנסיה. 

עובדים רבים בוחרים להתעלם מהתחום הזה של קרן פנסיה וכו בטענה כי הם טוענים שהם לא מבינים בזה. וזה לא נושא שמעסיק צעירים…

תכל'ס, בסופו של דבר, כולנו עתידים ומקווים להתבגר בבריאות ולהתפטר מהעבודה בשלב כלשהו בחיים. בשלב הזה, הפנסיה משמעותית מאוד, היא המשכורת החודשית.

על פי חוק. כל עובד רשאי לבחור איזו חברה תנהל את קרן הפנסיה שלו ובאילו מסלולים ינוהלו הכספים. כמו כן, כל חבר בקרן רשאי לעבור מקרן לקרן אחרת מתי שרוצה. כאשר במקביל תנאי הקרן: הוותק והזכויות נשמרים. 

אבל, מכיוון שקרן פנסיה מנוהלת באופן אוטומטי, אנשים אינם מרכבים להתעניין בה ולשנות את מסלוליה ותנאיה. למרות שמדובר בפעולה פשוטה ואפשרית לחלוטין.

ליקטנו עבורכם את הטעויות הנפוצות מהם תמנעו בכל תוקף:

  • בדקו את התשואות:

כאשר בוחרים בקרן פנסיה, חשוב לבדוק איזו חברה מניבה את התשואה הגבוהה ביותר. גם אנשים שכן בודקים את הפנסיה שלהם, בדרך כלל שואלים ידידים ומכרים, אך שוכחים לברר על התשואה. כאשר מדובר בנקודה הרלוונטית ביותר.

גם אם בקרן שתבחרו, תהיה תשואה גבוהה באחוז אחד, לפנסיה יהיה פוטנציאל לגדול בלמעלה מ 18%! לכן, בדקו את התשואה לתקופה ארוכה דרך האתר של רשות ההון

  • בדקו כמה משלמים עבור דמי ניהול:

גם נקודה זו רבים שוכחים לברר. הם לא יודעים בכלל כמה הם משלמים עבור ניהול הקרן וכמה לעומת זאת משלמים בחברות אחרות. חבל. מדובר בסכומים שנתיים נמוכים שבמשך השנים מצטברים לסכום גדול ומשמעותי שיכול להגיע למאות אלפי שקלים! דמי ניהול גבוהים יכולים להוריד מהתשואה אפילו סכום של 30% מהכסף שהצטבר בקרן. על כן, דאגו לקבל הנחות  עבור דמי הניהול. מדי תקופה השוו בין חברות הקרן השונות ואם חברה מציעה לכם הוזלה  משמעותית, יתכן ויהיה שווה לכם להחליף את בעלות הקרן כדי להרוויח את החיסכון בדמי הניהול.

כאשר תשוו בין החברות השונות, שימו לב. תשלמו עמלה של עד 6% על ההפקדה. ועד 0.5% על הצבירה. קיימות 4 קרנות פנסיה בהם תקבלו דמי ניהול נמוכים. מיטב דש, הלמן אלדובי, פסגות ואלטשולר שחם. 

  • לא עוברים מסלול גם כאשר מתבגרים:

בקרן פנסיה ניתן לעבור ממסלול למסלול בלי לשלם על כך. כאשר תתקרבו לגיל הפרישה, כדאי לכם לבדוק את כדאיות הקרן. לעיתים בגיל צעיר בחרתם מסלול מסוכן עם תקווה לתשואות גבוהות יותר לטווח ארוך. לפני פרישה כדאי להוריד סיכונים ולהשקיע באג"ח או במקומות מתונים יותר. כך לא תגיעו לתשואה שלילית.

  • אל תצטרפו לקרן פנסיה ללא מחשבה וברור מקדים:

בדרך כלל המעסיק מציע חברת קרן והעובדים מקבלים את ההצעה ללא ברור מעמיק ויסודי. לא בטוח שזו הקרן המשתלמת והכדאית ביותר. גם מבחינת התשואות שהיא מניבה והן מבחינת העלות שתשלמו עבור דמי הניהול. לפני שאתם נרשמים לקרן פנסיה, השוו בין מספר קרנות באתרים ובתקשורת.

  • אל תממשו פיצויים במקום פנסיה:

אם אתם עוזבים את העבודה שלכם. תוכלו לקבל פיצויים על כך. אבל הם לא פיצויי חינם! מדובר בכספי הפנסיה שלכם. בדרך כלל ⅓ מהחיסכון שלכם. אם תשתמשו בו עכשיו, תאכלו את זה בגיל הפרישה.

כך שאם אתם לא חייבים את  הכסף עכשיו, השתדלו להסתדר בלעדיו. חבל לפגוע בכספי הפנסיה ללא סיבה קריטית משמעותית.

עדיין  לא נרשמתם לקרן פנסיה? אתם חברים בקרן פנסיה ומעוניינים לבדוק את כדאיותה? התייעצו עם המומחים. השאירו פרטים ותוזמנו לפגישת ייעוץ. טובי המומחים שלנן ירכיבו עבורכם את מסלולי הקרן הכדאיים ביותר. תוך שמירה על האיזון הנכון ומניעת סיכונים. כמו כן, אנו נברר עבורכם על החברה המשתלמת בעלת התשואה הגבוהה ביותר שתפיק עבורכם את מירב התועלת.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית