האם חייבים ביטוח צד ג' לעסק?

יש לכם עסק? עמלתם עליו ימים ולילות עד שהוא קרם עור וגידים והפך לעסק פעיל, מבוסס עם עמוד שדרה כלכלית? איך תוכלו להבטיח לעצמכם שתמיד הוא יישאר כך?

בעלי עסקים רבים מנסים להגן על פרי יצירתם הכלכלית ככל האפשר. הם משילים מעצמם כל סיכון אפשרי לגביו על ידי כך שרוכשים ביטוח עסק למבנה ולתכולה מבעוד מועד. 

מה אם קורה נזק לצד ג' באחריות העסק שלכם, גם אז תישארו מבוטחים כלכלית? אירוע כזה עלול להשפיע על עסק, מבוסס ככל שיהיה, באופן עוצמתי ולערער על ביטחונו הכלכלי עד לקריסתו. כדי שהשמיים לא יתמוטטו לכם בפתע פתאום, בטחו את העסק שלכם בשלמותו וחסכו לכם עוגמת נפש מיותרת. הכירו את ביטוח עסק צד ג'.

מה זה ביטוח עסק צד ג'?

ביטוח עסק צד ג' יעניק כיסוי עבור נזקים בגוף וברכוש שעלולים להגרם לצד ג' של העסק שלכם. זה יכול להיות: לקוחות, ספקים ומבקרים בעסק, במשך שהותם במתחם העסק כתוצאה מפגמים בעסק או רשלנות לא מכוונת של עובדי העסק. בנוסף, הוא יעניק כיסוי גם לעסק עבור הוצאות נלוות למקרה שאירע לצד ג'.

אם קרו נזקים לצד ג' כגון: לקוח, ספק, מבקר בעסק וכדומה, בעת שהותו במתחם העסק שלכם, כתוצאה מפעילות העסק, האחריות לפגיעה מוטלת עליכם, בעלי העסק. כמובן שהדבר עלול לעלות לכם בכיס וביוקר. מדובר בפגמים גדולים עד קטנים או ברשלנות לא מכוונת כמו: מרצפת שבורה, רצפה רטובה, חוטי חשמל חשופים, טיפול בלקוח בחומרים מזיקים או תיקון מכשיר באופן לקוי וכדו'. אם אחד מכל אלו גרמו לנזקים בגוף או ברכושו של צד שלישי, לדוגמא: החלקה, חבלה כוויה וכדומה, הם עלולים להוביל להפסדים כספיים עצומים לעסק, בגלל ההוצאות הגבוהות שתדרשו לשלם עבור הנזקים שנגרמו לצד ג'. ייתכן ותצטרכו לשלם פיצויים, מימון לטיפולים, הוצאות משפטיות ועוד. 

תשלומים אלו עלולים להכניס את העסק לחובות כלכליים ואף להוביל לקריסה כלכלית טוטאלית של העסק כולו.

עם ביטוח עסק, העסק ממשיך לפעול כרגיל

ביטוח עסק למבנה ולתכולה אכן מגן על העסק מפני הוצאות כבדות. אך, תחשבו על זה שהעסק עצמו יהיה מושבת לכמה ימים או אפילו חודשים עד שיושלמו התיקונים וירכש הציוד שניזוק. במקרה של פגיעה בצד ג', העסק נשאר בשלמותו מבחינת המבנה והתכולה, אך מבחינה כספית הוא ספג מכה כלכלית קשה. כך שאם יש לכם ביטוח צד ג' וקרה מקרה של נזק לצד ג' באחריות העסק שלכם, הנזקים יכוסו על ידי הביטוח והעניין יסתיים בתשלום השתתפות עצמית מסוימת וחזרה לשגרה, כאילו דבר לא אירע.

תוקף הביטוח

פוליסת ביטוח צד ג' תקפה רק למקרים שאירעו בתקופת הביטוח. הביטוח מעניק כיסוי רק כאשר מקרה הנזק אירע ביום בו העסק היה מבוטח. גם אם תבעו את העסק לאחר שהעסק כבר לא היה מבוטח, הוא עדיין יהיה מכוסה אם המקרה אירע ביום בו הוא עדיין היה מבוטח. כך גם במקרה הפוך, אם תבעו את העסק בתקופת הביטוח, על מקרה שאירע ביום בו עדיין לא היה מבוטח, הביטוח לא יעניק לו כיסוי.

מרכיבי הפוליסה:

גבול האחריות – בפוליסה מוסכם מה יהיה גובה סכום הכיסוי. ככל שתבחרו בכיסוי גבוה יותר, כך תשלמו דמי ביטוח גבוהים יותר ולהיפך.

השתתפות עצמית – דמי הביטוח מחושבים גם ביחס לגובה ההשתתפות עצמית. ככל שגובה ההשתתפות עצמית שלכם תהיה גבוהה יותר, כך יוזל דמי הביטוח ולהיפך. 

פוליסות מיוחדות 

בביטוח עסק צד ג' קיימים סוגי כיסויים רבים המיועדים לכל סוגי העסקים ופעולותיהם הספציפיות. פוליסות ביטוח עסק צד ג' כוללות הרחבות רבות. תוכלו להרכיב את הפוליסה בהתאם לצרכי העסק שלכם. 

דוגמאות לפוליסות מיוחדות: 

כיסוי לעבודות חוץ – כיסוי זה מתאים לבעלי עסקים שמספקים שירות או מבצעים את עבודתם מחוץ לכותלי העסק. כגון: בבית הלקוח וכדומה. 

אחריות צולבת – פוליסה זו מעניקה כיסוי עבור בעל נכס המבטח את מי שעובד בנכס שלו. 

כדי שתדעו שאתם אכן מבוטחים היטב, רכשו את הפוליסה הכללית ללא ההרחבות המיוחדות ובנפרד רכשו פוליסות מיוחדות שמתאימות לעסק שלכם. 

כיסויים משפטיים

ביטוח צד ג' כולל בנוסף גם כיסויים הממנים הוצאות משפטיות, אך עניין זה כולל מגבלות רבות העשויות לשלול את הכיסוי כמעט באופן מלא. לכן, הרכיבו את הפוליסה הזו באופן ברור ונקודתי ביותר. לדוגמא: קבעו מהו גובה הסכום לכיסוי הוצאות משפטיות. תביעות משפטיות עלולות לגרור בעקבותיהן הוצאות כספיות כבדות. לכן, חשוב שתקפידו שהעניין יכלול כיסויים מקיפים שיבואו להגנתכם בעת הצורך. 

סוגי ביטוחים נוספים שאולי תרצו להוסיף לביטוח צד ג':

 • ביטוח צד ג' לרכבים השייכים לעסק שלכם.
 • ביטוח אחריות מעבידים – יקנה לכם כיסוי במקרה של פגיעה בגוף לעובד בעסק.
 • ביטוח עבור נזקים בגוף או ברכוש שנגרמו לצד ג' בעקבות שימוש במוצר שהעסק סיפק, יצר או תיקן.
 • ביטוח אחריות מקצועית – כיסוי עבור נזקים לצד ג' שנגרמו בעקבות מעשים או מחדלים מקצועיים על ידי העסק.
 • ביטוח עבור נזקים שנגרמו לצד ג' בעקבות אש, פריצה או שוד בעסק.
 • ביטוח אובדן תוצאתי – ביטוח לכיסוי נזקים ברכוש העסק.
 • ביטוח כספים – כיסוי עבור אובדן או גניבת כספים של העסק.
 • ביטוח סחורות במעבר – אם העסק שלכם משנע סחורות, ביטוח זה יתאים לכם.
 • ביטוח ציוד אלקטרוני – כיסוי עבור נזקים שנגרמו לחפצים אלקטרוניים, מאגרי מידע ומערכות מחשב.
   

עדיין אין לכם ביטוח עסק צד ג'? פנו אלינו עוד היום ואנו נתכנן יחד אתכם את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם. השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם. השיחה היא ללא שום התחייבות מצדכם.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית