מתכוננים כמו שצריך לקראת הפנסיה

בתור אנשים עם יצרים ודחפים אנושיים אנחנו לא מסוגלים לתת לדברים להתגלגל בלי שאנחנו נסמן להם את הדרך הנכונה בה אנו חושבים שראוי יותר ללכת בה. התרגלנו כל דבר לתכנן, לצפות, לברר… אך דבר אחד עיקרי וחשוב מאוד נזנח כאילו הוא לא שווה בירור, קרן הפנסיה. על מנת להגיע לפנסיה עם סכום חודשי הגון ולא משהו שאי אפשר לחיות איתו, חשוב מאוד כבר מתחילת שנות העבודה לתכנן נכון את הפרישה. זה נשמע לכם רחוק כל כך, אבל תשאלו את המבוגרים, הם יספרו לכם כמה מהר מגיעים לגיל בו כבר לא מרגישים כמו פעם.

מה גורם לאנשים שרוצים להיות מסודרים כלכלית - לברוח מהפנסיה?

זה פשוט. על מנת להבין מה קורה עם זמן הפרישה שלכם, יש צורך להקדיש לכך מחשבה רבה. כל התסבוכת שבדבר מרתיעה את הטובים והחכמים שבאנשים. וחבל. הכל טוב ויפה, החישובים הם חישובים ולא נותנים לכם חיים קלים, אבל מי שמרוויח בסופו של דבר, זה אתם, ורק אתם. 

אל תהיו כמו בת יענה. גיל הפרישה זה אחד הדברים שכל אחד בטוח שהוא רחוק מאוד מאוד מאוד. אבל למעשה זה ממש לא כך. גיל הפרישה מגיע בסוף, ורק מי שדאג לעצמו, יוכל להנות מהנחת ולפנק את הקרובים לו. 

מחקרים מראים שיש עליה חדה בתוחלת החיים במדינת ישראל. על מנת שלא תפחדו להאריך ימים, חשוב מאוד שנדבר על זה כאילו זה קורה מחר. אל תחששו. גיל הפנסיה מפחיד מרחוק, אבל כשמגיעים אליו הוא יכול להפוך לברכה לכל אחד. 

לצערנו העולם שלנו מתבסס על כסף. על מנת להצליח, לתת מתנות לנכדים, לצאת לטייל, להחכים ועוד, חייבים מימון. בלי כסף אי אפשר להגיע להרבה דברים נחמדים שיכולים לגרום לרמת החיים להשתפר. 

מי שמחפש היום תחום התמקצעות שבפועל מניב כסף ואפילו כסף טוב, זה תכנון פרישה. כמו שיש את התחום של ייעוץ משכנתאות. כך יש את התחום של ייעוץ פרישה. רק שבעוד ייעוץ משכנתאות זה לקהל מאוד ייעודי, הרי שתחום תכנון הפרישה זה לקהל רחב ואולי הקהל הרחב ביותר.

יש כמה דברים שחשוב לדעת 

קרן הפנסיה שלכם בעתיד מושפעת מהגמל שלכם היום. לכן בואו נספר לכם קצת על המכשירים הפיננסים הקיימים היום בשוק דרך קופות, קרנות ועוד. ישנם שלושה ערוצים כאלה:

 1. קופת גמל.
 2. קרנות נאמנות. 
 3. ביטוחי מנהלים.

החסכונות בגופים אלו הם בבחינת השקעה בטוחה. העמית מפריש במהלך כל אחד מחודשי העבודה סכום לקרן והכסף שהולך ונצבר שם צובר ריבית דריבית. כך שהכסף שלכם כל הזמן מגדיל את ניפחו. כמובן שככל שמתחילים להפריש בצורה חכמה יותר מגיל צעיר יותר, כך החיסכון לגיל הפנסיה יהיה משמעותי יותר ומרוויח יותר. 

הגעתם כבר לגיל חמישים?

אל תתייאשו. זמנו לעצמכם פגישה עם יועץ פרישה על מנת לתכנן את הצעדים שלכם נכון. כי טוב מאוחר מלא כלום. כבר שמענו על אנשים שבגיל 70 פתחו עסק עצמאי. לכן, אנו ממליצים לכם בחום לעשות הכל על מנת שהפרישה שלכם תהיה בטוב ובנעימים. קחו כלל ברזל, כל עוד לא פרשתם, אתם יכולים לשנות את נתוני הפנסיה שלכם. חברות הפנסיה מרוויחות הון על תחזוקת התיקים שלכם, אל תשאירו אצלם שקל שיכול להיות שייך לכם. 

מספר דברים שמשפיעים ישירות על הפנסיה שלכם:

 • משכורת

  אתם מבינים לבד ש -3% ממשכורת של 3,000 ש"ח, זה לא אותם 3% ממשכורת של 30,000 ש"ח. המשכורת שלכם במהלך שנות העבודה יהיו המרכיב הראשון שישפיע לטובה או לרעה על קרן הפנסיה שלכם.

   

 • רווחים עתידיים

  אם אתם מגיעים למתכנן פרישה והוא רואה שיש לכם רווחים עתידיים שניתן לצפות אותם כבר היום, זה ישפיע על קרן הפנסיה שלכם. לכן, אל תסתירו נתונים.

 • מצב משפחתי

  כמובן שאם אתם רווקים ומרוויחים משכורת של 10,000 ש"ח. או אם אתם בעלי משפחה ברוכה ומרוויחים משכורת של 10,000 ש"ח, הנתונים של הפנסיה לא יהיו  שווים. ואפילו לא קרובים לזה.

תכנון פרישה איכותי זה הסוד 

רוצים להיות בטוחים כי הפנסיה שלכם מתנהלת נכון? לא ידועים איך לעשות את זה? אנו נשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר תוך שמירה על פרטיותכם. בואו להכיר אותנו. 

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית