רגע אחד לפני הטיסה. ביטוח ביטול נסיעה.

לפני שאתם מתחילים לתכנן את כל התוכניות לטיול המתוכנן, כל האטרקציות, הטיולים, המסעדות, נסיעות וכו', כדאי לכם לחשוב קצת קדימה. מה יקרה אם ברגע האחרון התכנונים ירדו לטמיון?

הקורונה, עם כל מה שהביאה עימה, העבירה לנו כמה קורסים מזורזים, שאם לא היא, לא היינו לומדים אותם.

אחד הלקחים שהפיקו רבים, הוא הצורך בהערכות מראש לכל תפנית שעלולה להתרחש. כי אם בעבר הכול היה ידוע ומתוכנן, היום אנחנו יודעים שאנחנו לא יודעים. וחכם יותר להכין את עצמנו שיתכנו שינויים בלתי צפויים… רבים הם האנשים שתכננו נסיעות מושקעות וחופשות חלומיות, שלמו על כך תבין ותקילין, ובמהלך תקופת הקורונה מצאו את עצמם בלי חופש ובלי פיצוי. כמו שאומרים, שילמו על העוגה והשאירו אותה בספר מתכונים. 

כתוצאה מכך, נוצר צורך בביטוח ביטול נסיעה. איך יודעים באיזה ביטוח לבחור? הכול תמצאו בשורות הבאות…

באילו מקרים כדאי לעשות ביטוח נסיעה?

בעיקרון, אין בזה כללים. אבל אם דיברנו על לקחים מהקורונה, ההמלצה לנו היא ללמוד ממנה משהו. כלומר, כדאי לכם לשקול בכל מקרה לבטח את הנסיעה. כמובן שהדבר תלוי בנתונים האישיים שלכם. 

ישנם 3 מאפיינים מרכזיים, 

 1. רמת הסיכון שהנסיעה תתבטל.
 2. עלות הטיול.
 3. תקופה ארוכה בין הזמנת הטיול לתאריך הביצוע.

ככל שהטיול יקר יותר והתאריך רחוק, משמעות וחשיבות הביטוח גוברים. לדוגמה, אם הטיול עולה יקר ובשל המזג האוויר הבלתי צפוי במקום יתכן ותהיה סופה והטיול יתבטל, כדאי לכם לבטח את ביטול הנסיעה, ומהר. לעומת זאת, במקרים פחות קיצוניים, כאשר רק אחד הפרמטרים קיים, תוכלו להחליט בעצמכם כמה אתם חוששים משינוי וביטול. 

אילו ביטוחים קיימים ומי מהם הכדאי ביותר?

 • ישנם ביטוחים שונים ורמות שונות לביטוח ביטול נסיעות. ישנם ביטוחים עצמאים וישנם ביטוחי ביטול נסיעה שנשענים על ביטוח נסיעות בסיסי. כמובן שביטוח עצמאי יהיה יקר יותר ומקיף תחומים וסיכונים רבים. בביטוח עצמאי תוכלו לבטח גם קטגוריות של דברים כמו, טיול מאורגן.
 • חשוב שתוודאו את הסיבות לביטוח. קיימים הבדלים משמעותיים בין הביטוחים שמבטחים מכל סיבה שהיא, לבין ביטוחים שממוקדים לביטול בלתי נמנע בלבד. ברור שתעדיפו ביטוח מכל סיבה שהיא, שיבטח אתכם ללא תנאים.
 • מיהו המבטח? בדרך כלל תהיינה אלו חברות ביטוח. לפעמים מדובר יהיה בספק השירות בעצמו. 

מה עם הכוכביות הקטנות?

 • בפוליסות ביטוח רבות, אחד התנאים לקבלת הפיצוי יהיה שאתם רכשתם את הביטוח בתום לב ולא שידעתם מראש על תקרית שעלולה להתרחש.
 • אם הטיול יתבטל בעקבות סיבה רפואית, רב חברות הביטוח יבדקו שהסיבה התגלתה רק בחו"ל ולא עוד לפני תכנון הנסיעה.
 • כמו כן, אם הטיול מתבטל בגלל בעיה רפואית, הבעיה צריכה להיות של המבוטח או של אחד מקרוביו הקרובים אליו בדרגה ראשונה.
 • קחו בחשבון!
  אם מי שמבטל את הנסיעה הוא המבוטח עצמו, הוא יקבל את הפיצוי. אם ספק השירות יהיה זה שיבטל אותה, יתכן ולא תקבלו את הפיצויים.
 • קראו בעיון את הכללים עליהם חשוב להקפיד בזמן שאתם מודיעים לחברה שאתם רוצים החזר על הביטול. ישנן שגיאות נפוצות בצורת הדיווח, שרק בגללן חברות ביטוח נמנעות מלפצות מבוטחים.

האם כדאי לבטח ביטול טיסה?

אתם בוודאי יודעים עד כמה טיסות הן דבר זמני ובלתי צפוי. ביטוח ביטול טיסה הוא אחד הביטוחים השימושיים וההכרחיים ביותר. אם ביטלתם את הטיסה מכל סיבה שהיא, חברת הביטוח תדרוש מכם את כספה. אם ביטחתם את עצמכם לפחות 12 שעות לפני כן, הביטוח הוא זה שישלם לכם את דמי הביטול. ישנן חברות תעופה שמציעות ביטוח ביטול נסיעה בתשלום נוסף. בנוסף ישנה אפשרות לרכוש כרטיס יקר יותר שעליו לא משלמים דמי ביטול או שעלות הביטול נמוכה ממש.

אין חוק שאמור לבטח ללא תשלום?

אמנם ישנו חוק מוכר, "החוק להגנת הצרכן", הוא מגן על ביטולי נסיעות עד 14 יום מההזמנה. מה שקורה בשטח, בדרך כלל ביטולי ההזמנות והשינויים הבלתי צפויים מתרחשים קרוב יותר לטיסה, לאחר שכבר עברו 14 יום ואז יש צורך נואש בביטוח ביטול נסיעה.

איך זה מבחינה כלכלית?

מהם הפרמטרים הכלכליים שכדאי להחשיב אותם בבחירת הביטוח? 

קודם כל, חשוב שתדעו, בדרך כלל חברות הביטוח מכסות עד 80% מעלות הביטול. וכן, לכל חברה יש תקרת סכום לפיצוי שנקבע מראש. 

חברות הביטוח שונות מאוד במתן הפיצויים בשורה התחתונה. איך תחליטו באיזו חברה לבחור? שימו את עלות הנסיעה והפחיתו את עלות הביטוח. את סכום הכסף שנותר, השוו בין ההצעות השונות.

כמו כן, ביטוח נסיעה מכל סיבה שהיא, מעניק לכם רוגע ושלווה. שבכל מקרה יהיה מה שיהיה, אתם תקבלו את שלכם ללא תנאים.

איך משווים בין חברות הביטוח המגוונות?

את כל המידע הרלוונטי תוכלו למצוא ברשת. אבל קשה להשוות מאתרים מפוזרים ולא ברורים. ההמלצה היא להיכנס לאתר, WOBI שם תוכלו להשוות בין מחירי הביטוח השונים והאופציות שפרטנו בצורה מסודרת. מכאן תצאו ברורים. 

מה יהיה במקרים של תופעות טבע או משברים בלתי צפויים?

חברות הביטוח משנות ומעדכנות כל הזמן את פוליסות הביטוח לפי הערכות הסיכונים שלהם. יש להן כמובן מטרה למנוע מעצמן הפסדים והוצאות גדולות מדי. לפעמים, אנחנו, הלקוחות, אלו שמפסידים מכך. מה היה למשל בתקופת הקורונה? רבים בקשו לעשות ביטוח נסיעה, אולם למרבה הצער, חברות הביטוח כמעט לא אפשרו לעשות זאת. הם חששו ממתן פיצויים רבים מדי.

ישנן שתי אפשרויות בהם תהיו זכאים לבטל בלי לשלם על ביטול הטיסה.

 1. אם חברת התעופה היא זו שמבטלת את הטיסה מכיוון שארץ היעד הפכה למסוכנת.
 2. משרד הבריאות אוסר טיסות למדינה הספציפית אליה תכננתם לנסוע.

בכל מקרה אחר, חכם יהיה שתבטחו את עצמכם עוד בטרם עת, כך תמנעו מעוגמות נפש מיותרות.

לסיכום, 

למדנו שאי אפשר לצפות מראש תרחישים וכדאי לבטח את עצמנו כדי למנוע הפסדים. חשוב להשוות בין חברות הביטוח השונות והפוליסות המגוונות כדי להגיע להצעה המשתלמת ביותר. 

רוצים לבטח את עצמכם ולהיות רגועים? פנו למומחים שלנו, אנו נבחר עבורכם את פוליסת הביטוח המשתלמת ביותר שתשאיר אתכם רגועים ובטוחים. כי בשביל הביטחון שלכם, אנחנו קיימים.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית