רוכשים ביטוח? כך תוזילו את דמי הביטוח

איך מוזילים את דמי הביטוח? האם ישנה בכלל אפשרות כזו?

אנו בטוחים שאתם רוצים, כמו כולם, לשלם כמה שפחות ולקבל את הטוב ביותר. אחרי שתקראו את הטקסט הבא תוכלו לעשות זאת בביטחון ולהרוויח מכל הכיוונים.

איך בודקים פוליסת ביטוח?

אם יצא לכם לראות פוליסת ביטוח, אנו משערים שלא הצלחתם להבין בדיוק מה כתוב שם. פוליסות הביטוחים מורכבות מאותיות קטנות מאוד שמקשות על קורא ממוצע להבינם ולוודא שאכן הן כוללות את כל הכיסויים הנדרשים וההטבות הרצויות.

מגוון הפוליסות הוא רחב מאוד עד שניתן להיעלם בתוכו. 

אם אתם מסוג האנשים שהכסף לא גדל אצלם על העצים, כמונו למשל, חבל לכם לשלם סתם על פוליסה יקרה. לכאלו אנשים אנו ממליצים להיעזר ביועץ ביטוחי. הוא מכיר את עולם הביטוחים היטב. הוא מכיר את שפת הביטוחים וידע לקרוא את האותיות הקטנות שבפוליסות הביטוחים. בדרך כלל הוא יהיה בעל חיישנים מיוחדים ויגלה החרגות ומלכודות שונות שמורידות את ערך הביטוח. כמו כן, הוא גם יפעל לטובתכם על ידי התמקחות עם חברות הביטוחים על התנאים והמחירים הטובים ביותר. בסופו של דבר, הוא זה שידע לכוון אתכם לביטוח המתאים והזול ביותר שרציתם. 

מהם הצעדים להוזלת דמי ביטוח?

את הצעדים הבאים תוכלו לבצע לבד, אך כמו שאמרנו, אם אתם מאלו שאינם לוקחים סיכונים ומחפשים את החיסכון הטוב ביותר, כדאי לכם לבצע זאת בעזרת יועץ ביטוח.

  • סקר שוק 

מחיר דמי הביטוח משתנה מאוד בין המבוטחים השונים, בין מגזרים שונים, אוכלוסיות שונות, גילאי המבוטחים, מצב בריאותם וכו'. הפרמטר העיקרי שישפיע על דמי הביטוח שתשלמו, יהיה רמת הסיכון שחברת הביטוח תיקח על עצמה לגביכם. לדוגמא: נהג ותיק ישלם לביטוח רכב דמי ביטוח זולים יותר, ביחס לנהג חדש שהסיכון שלו להיות מעורב בתאונות גבוה יותר. אדם מבוגר ובעל רקע רפואי ישלם יקר יותר לביטוח בריאות מאשר מבוטח צעיר חזק ובריא. 

לכן, חשוב מאוד שתבצעו סקר שוק לגבי ההטבות השונות בהתאם למצבים שונים כדי שתכירו את הזכויות וההטבות המגיעות לכם, בהתאם למצבכם האישי. שימו לב לכל פרט ושקלו היטב את העניין לפני סגירת העסקה.

ישנן הצעות שנראות מבטיחות מאוד, אך לעיתים הן כוללות החרגות מסוימות השוללות את הכיסוי למצבכם האישי. כך לדוגמא: מחקר מוכיח שנשים פחות גורמות לתאונות, כך שדמי הביטוח עבורן זול יותר. אל תתפתו מהר כל כך ועשו את הביטוח על שם האישה, כי ייתכן מאוד שהפוליסה תכלול החרגה לפיה הביטוח מכסה רק במקרה והאישה היא הנהגת היחידה ברכב, כך שהוא אינו מתאים לבני זוג ומשפחות. 

  • ביטוח משולב 

רכשתם ביטוח בחברת ביטוח מסוימת? רוצים להוסיף ביטוחים נוספים? אמנם, ישנה אפשרות לחלק ביטוחים בין מספר חברות כדי לקבל את המחיר הזול ביותר לכל ביטוח. אך כדאי שתדעו, לעיתים דווקא רכישה מרוכזת תחת קורת גג אחת יוצאת משתלמת יותר.

לכן, לפני שאתם מפזרים את הביטוחים שלכם במספר חברות, חשוב שתכירו את מניעי החברה שעומדים מתחת. חברת הביטוח שלכם מעוניינת מאוד שתרכשו את כל הביטוחים אצלה. והיא ששה על כל תוספת ביטוח או חידוש ביטוח של לקוח ותיק. כך שחברות הביטוח מעדיפות להוזיל מחירים על מנת שתרכשו אצלן את כל הביטוחים והעיקר שלא תחלקו אותם בין חברות נוספות.  כלקוחות יש לכם יתרון מיוחד לקבלת מחירים טובים יותר כשאתם מוסיפים ביטוח. נצלו זאת.

כדי שאכן תנצלו את המקסימום, תצטרכו להשתמש בכישרון ההתמקחות. אם יש לכם אותו, ויש לכם את הזמן לכך, הרי טוב. ערכו משא ומתן עם חברת הביטוח שלכם לתנאי ומחירי הביטוחים הטובים ביותר. אם אתם לא מהאנשים החזקים, בעלי האגרופים והדעות, כדאי לכם לפנות ליועץ ביטוח שיעשה עבורכם את העבודה.

מעוניינים בביטוח הטוב והזול ביותר? השאירו פרטים ואנחנו כבר נעשה לכם את העבודה.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית