מתכננים לקחת משכנתא? מחשבון משכנתא, נעים להכיר!

אם אתם מתכננים לקחת משכנתא, עוד תשמעו הרבה על מחשבון משכנתא. כדאי שתכירו אותו עוד לפני שאתם ניגשים לבנק. תוכלו "לשחק" איתו ולקבל מושג מסוים לגבי גובה משכנתא שתוכלו לקבל, גובה ההחזר החודשי, אורך תקופת ההלוואה, מחיר ביטוח המשכנתא שתשלמו ועוד, תלוי בסוג המחשבון. תוכלו "לשחק" בו בהתאמה לצרכים וליכולות הכלכליות שלכם. 

אז, מה זה מחשבון משכנתא? כיצד משתמשים בו? ולמה הוא מיועד? כאן תמצאו את כל התשובות לשאלות שלכם בתוספת הדרכה כללית לשימוש נכון בכלי המשמש את רוב נוטלי המשכנתאות לחישוב נתוני המשכנתא.

מה זה מחשבון משכנתא?

אם אתם לוקחים משכנתא, אתם ודאי מכירים את המושג תמהיל משכנתא. כאשר אתם פונים להרכיב תמהיל משכנתא אתם רוצים לחשב נתונים שונים, להשוות בין המסלולים, לראות צפי לשינויים בהחזר חודשי ועוד. מחשבון משכנתא הוא פתרון מוצלח מאוד לכל חכם שעיניו בראשו והוא רוצה ולתכנן את תמהיל המשכנתא שלו עוד לפני רכישת הדירה. בעזרת השימוש במחשבון הוא ידע לקראת מה הוא הולך. 

אם כבר קניתם את הנכס, כדאי לכם להשתמש במחשבון המשכנתא עוד לפני שאתם פונים לבנק. כך תוכלו להעריך את הריביות שאתם יכולים להשיג ולהתמקח על כך בבנק. מחשבון משכנתא הוא כלי נוח וקל לשימוש. התוצאות המתקבלות בו הן ביחס לנתונים שהוזנו בו. תוכלו להזין נתונים בהתאם לצרכים וליכולות שלכם ולקבל את התוצאות המבוקשות. בכל אתר של בנק תוכלו למצוא מחשבוני משכנתא, כל אחד בנוי בצורה שונה וכל אחד כולל סוגי נתונים שונים לחישוב. 

הכירו את מחשבון משכנטאצ', מחשבון מתקדם מאוד, פשוט ונוח לשימוש. תוכלו לחשב בו נתוני משכנתא ולהשוות בו עד שלושה מסלולי הלוואה. כנסו אליו. 

איך משתמשים במחשבון משכנתא?

בעזרת מחשבון משכנתא תחשבו את גובה המשכנתא שתוכלו לקבל ביחס לגובה ההון העצמי שהזנתם במחשבון. כך תקבלו כיוון מסוים למחיר דירה שביכולתכם לרכוש.

כדי לקבל תוצאה לגבי גובה ההחזר החודשי שתצטרכו להחזיר, הזינו את הנתונים בהתאם לסוג המחשבון. זה יכול להיות: גובה הון עצמי ואורך תקופת ההלוואה, כך תקבלו תוצאה מדויקת של גובה ההחזר החודשי. כדי לקבל תשובה מדויקת יותר גם לתוספת של הריביות, הזינו גם גובה ריבית מסוים בהתאם למסלול המועדף עליכם. 

במידה ומסלול המשכנתא צמוד למדד, יש לחשב אותו במחשבון המחשב נתוני מדד, בו תוכלו להזין תחזית מדד כדי לקבל תשובה מדויקת יותר להחזר החודשי, המדד יכול לייקר או להוזיל את ההחזרים החודשיים. 

חשוב שתקחו בחשבון משתנים אלו בעת חישובי משכנתא, כדי לא להגיע להפתעות לא נעימות בעתיד. 

למה חשוב להשקיע בתכנון תמהיל המשכנתא? מחשבון משכנתא יסייע לכם

מחשבון המשכנתא יסייע לכם לקבל תמונה כללית לגבי סוג המשכנתא שלכם. אך חשוב שתשקלו היטב כל צעד לפני קבלת ההחלטות המשמעותיות ולכאורה הגורליות ביותר לחיים הכלכליים שלכם. תכנון משכנתא הוא תכנון העתיד הכלכלי שלכם לתקופה של עשרות שנים. ראוי שההחלטות לגביו תתקבלנה בכובד ראש, כדי שבסופו של דבר הן תשפענה לטובה על עתידכם הכלכלי. 

חוששים לעשות את הצעד הזה לבד? רוצים להיות בטוחים בהחלטה ארוכת טווח שכזו?

חברת המפתח כאן כדי לעזור לכם בעניין. אנו מתמחים במשכנתאות ונתכנן יחד אתכם את המשכנתא שתתאים בדיוק למידות שלכם ותשמור על יציבותכם הכלכלית לאורך ימים. צרו קשר בהקדם לקבלת ייעוץ מקצועי שתמצאו רק אצלינו.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית