מה שרציתם לדעת על ביטוח חיים

מתי נעזרים בביטוח חיים? למה הוא מועיל? שאלות רבות צצות בתחום זה. באנו לעשות לכם סדר. מוזמנים לקרוא ולגלות.

מה זה ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא כיסוי אותו אתם יכולים לרכוש מחברות ביטוח רבות המציעות ביטוח זה. כשאתם רוכשים ביטוח חיים אתם מתחייבים לשלם פרמיה כל חודש עבור הביטוח. אתם אלו שמחליטים על איזה סכום אתם רוצים לבטח את החיים שלכם ואל מי ילך הכסף בבוא העת. בבוא העת השאירים אותם הגדרתם מראש יקבלו את הסכום שקבעתם עם חברת הביטוח. אם אתם רוצים, באפשרותכם לקבוע אם התשלום ישולם בתשלום חד פעמי או כקצבה חודשית בסכום שנקבע בפוליסה. ביטוח חיים כולל בתוכו גם רכיב חיסכון לגיל פרישה, או אובדן כושר עבודה בגין נכות, עם אפשרות לכיסוי בתשלום חד פעמי או בקצבה חודשית.

האם ישנם כמה סוגי ביטוח חיים?

קיימים שני סוגי ביטוח חיים עיקריים:

 • ביטוח חיים למקרה של מוות מכונה גם "ביטוח ריסק". כיסוי זה מעניק תשלום חד פעמי או קצבה חודשית במקרה של מוות.
 • ביטוח חיים למקרה של אובדן כושר עבודה או נכות – כיסוי זה מעניק תשלום חד פעמי או קצבה חודשית במקרה של אובדן כושר עבודה (אי יכולת לעבוד) או מקרה של נכות.

האם קיימים סוגי ביטוח חיים נוספים?

ישנם עוד תתי סעיפים לסוגי הביטוח המרכזיים:

 • ביטוח חיים למשכנתא הוא גם ביטוח חיים למקרה של מוות. הבנקים מחייבים את כל נוטלי המשכנתאות לרכוש ביטוח חיים למשכנתא. ביטוח זה מכסה את תשלומי המשכנתא לבנק במקרה שקורה משהו למבוטח או במקרה של מוות. בביטוח זה המוטב הוא הבנק והוא מקבל את הכיסוי. אלא אם כן, בחרתם להרחיב את הפוליסה כך שהכיסוי יהיה גבוה יותר מהחוב לבנק ולא רק על המשכנתא.

   

 • ביטוח חיים למקרה של מוות מתאונה – ביטוח זה מעניק פיצוי כספי במקרה של מוות כתוצאה מתאונה בלבד.

   

 • ביטוח פנסיוני המכונה גם ביטוח מנהלים – ביטוח זה מכסה אותך בגיל פרישה, בקצבה חודשית בתנאים מסוימים, או בסכום חד פעמי, במידה שיש לכם פנסיה מינימלית על פי הגדרת משרד האוצר. ביטוח זה כולל גם ביטוח חיים וביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה ונכות.  

על פי מה נקבע מחיר התשלום החודשי לביטוח חיים?

חברות הביטוח מחשבות את המחיר לביטוח בהתאם לרמת הסיכון שהן לוקחות בנוגע למבוטח הספציפי. 

מהם המרכיבים המשפיעים על מחיר הביטוח ועל גובה הסיכון?

 • מין – על פי סטטיסטיקות, נשים חיות זמן רב יותר, ולכן הן ברמת סיכון נמוכה יותר מגברים.
 • מצב בריאותי – מצב בריאותי המלווה במחלות הוא בעל סיכון גבוה יותר מאדם בריא באופן כללי. ולכן, מבוטחים כאלו ישלמו יקר יותר.
 • מדד ה- BMI – בעלי עודף משקל או משקל נמוך מדי, הם בעלי סיכון גבוה יותר, ולכן ישלמו יקר יותר.
 • עישון – שנסביר עד כמה העישון מזיק? מעשנים משלמים דמי ביטוח יקר יותר. 
 • סיכון ברמה יומיומית– עבודה במקצוע מסוכן לבריאות או התעסקות בפעלולים מסוכנים עלולה גם היא לייקר את דמי הביטוח.

מי צריך ביטוח חיים?

אם אתם מפרנסים ילדים, אישה, הורים מבוגרים או אנשים אחרים, מומלץ לכם לרכוש ביטוח חיים על מנת לבטח את מעמדם הכלכלי גם במקרה שחלילה לא יהיה את ההכנסה שלכם. אם אין לכם מוטבים התלויים בכם כלכלית או שבאפשרותם להסתדר גם ללא התמיכה שלכם, יש מקום לחשוב על ויתור פוליסת ביטוח חיים. 

אבל שימו לב, מי שיש לו משכנתא על שמו חייב להיות מבוטח בביטוח חיים. במקרה שאין ביטוח חיים לא יהיה מי שיכסה את המשכנתא, וזה פחות אפשרי מבחינת הבנק.

איך בוחרים ביטוח חיים?

בחרו ביטוח חיים בהתאם למספר וגיל הילדים, הסכום הנדרש לכלכלתם כדי שלא יצטרכו להתמודד כלכלית בשל העדר פרנסתכם, מוטבים התלויים בכם ועוד. 

נשמח לסייע לכם להתאים ביטוח חיים לצרכים האישיים שלכם ולתת לכם הצעות מחיר של חברות ביטוח חיים, כדי שתוכלו להשוות ביניהם ולחסוך ככל הניתן.

למה צריך ביטוח חיים?

ביטוח חיים מכונה באופן מקצועי "ביטוח ריסק" – ביטוח למקרה מוות. ביטוח זה מעניק כיסוי חד פעמי בגובה שסוכם בעת רכישת הביטוח. הכסף מועבר לאחר מותו של המבוטח, למוטבים שהמבוטח עצמו הגדיר בזמן שקנה את הביטוח.

הבאנו תשובות לשאלות פופולריות בנושא ביטוח חיים:

כל סוגי הביטוח נועדו להעניק כיסוי כספי, במטרה להשיב את היכולת הכלכלית של המבוטח לקדמותו, למצב בו היה לפני שקרה לו הנזק. בשונה משאר הביטוחים, ביטוח חיים נותן פיצוי כספי שהוגדר מראש למקרה של מוות. ברור שאי אפשר להחזיר את המצב למה שהוא היה לפני כן, אך בעזרת ביטוח חיים אתם מונעים מקרוביכם התמודדות כספית נוספת. המוטב (קרוב המשפחה שאליו יועבר הכסף במקרה המוות) יוכל להמשיך לחיות ללא צורך בהתמודדות נוספת על האובדן. מי שדואג לקרובים שלו, מבטח את עצמו.

התשובה היא אינדיבידואלית, בהתאם למצב האישי. אם אתם יודעים שמצב של חוסר הכנסה מצידכם ישפיע על מישהו קרוב לכם, כדאי לשקול רכישת ביטוח ריסק. תחשבו על הפרנסה לילדים בבית, מספיק. אבל לא רק קרובי המשפחה הם המוטבים. תוכלו להגדיר הרבה אנשים כמוטבים, זה יכול להיות אנשים שמקבלים ממכם מימון ותמיכה במהלך החיים כמו ילדים שאתם מוגדרים כאפוטרופוס המפרנס שלהם, קרובי משפחה בעלי נכות ומוגבלות שקיבלו ממכם מימון לטיפולים במוסדות. מוטבים כאלו מבוטחים על ידי הביטוח החיים ומכונים "מבוטחים תלויים". 

המבוטח עצמו מגדיר את המוטבים בפוליסת הביטוח, לפי העדפתו האישית. הוא יכול לבחור את ילדיו, בני משפחתו או מוטבים תלויים שלא קרובים למשפחה שלו. ביטוח חיים שונה משאר סוגי הביטוחים בהם המוטבים היחידים, היורשים החוקיים של המבוטח, הם קרובי המשפחה שלו. 

חשוב מאוד שתגדירו את המוטבים בפוליסת הביטוח, על מנת שלא להותיר אפשרות של ערעור אחר היורשים שלכם, כפי שמוסכם בפוליסה. במקרה שהמוטבים מוגדרים בפוליסה על ידי המבוטח, לא תהיה אפשרות לערער עליהם, אלא באמצעות התערבות משפטית בלבד.

הכיסוי עבור ביטוח חיים בעבר היה, מענק חד פעמי או קצבה חודשית למוטבים במקרה של מוות. כיום חברות הביטוח מספקות פוליסות נוספות בהתאם לצרכי המבוטח. סוגי הפוליסות החדשות: פיצוי כספי במקרה של מוות כתוצאה מתאונה, אפשרות לחיסכון עבור קצבה חודשית בגיל פרישה וכן קצבה חודשית במקרה של מוות.

חשוב מאוד שתבחרו סוג פוליסה בביטוח החיים, בהתאם לגיל המוטבים שלכם ובהתאם לגובה התמיכה החודשית אליה הם רגילים. אם הילדים שלכם קטנים, תהיו זקוקים לביטוח רחב יותר עבורם, ככל שהם גדלים ומסוגלים לכלכל את עצמם לבד, תוכלו לרכוש פוליסה קטנה וזולה יותר. בנוסף, אם אתם מפרנסים יחידים או עיקריים בבית, קחו בחשבון שחוסר התמיכה החודשית שלכם, במקרה של פטירה, יכביד עליהם מאוד. לכן פעמים רבות כדאי לרכוש פוליסה רחבה יותר.

ביטוח חיים מכסה את כל סוגי המוות, למעט מוות כתוצאה של התאבדות המבוטח. במקרה של התאבדות, המוטבים יהיו זכאים לכיסוי על פי סכום הביטוח המוסכם בפוליסה, רק אם עברה שנה ממועד ההצטרפות של המבוטח לביטוח.

פנו אלינו עוד היום ורכשו ביטוח חיים עם הפוליסה הנכונה עבורכם, כזו שמתאימה לצרכים האישיים שלכם. רכישת ביטוח חיים הוא צעד חכם ביותר. כדי להעניק ביטחון כלכלי למי שיקר לכם, אל תתמהמהו. אף אחד אינו יודע מה ילד המחר. מאחלים לכם חיים מאושרים עד 120 שנה.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית