הכל על ביטוח רכב

יש לכם רכב? מעוניינים לרכוש ביטוח כזה שיקיף אתכם בכיסויים הטובים ביותר, אך מצד שני גם לא יהיה יקר מדי? אנשים רבים אינם מודעים למחירים בשוק ולכן לא בוחנים את הכיסויים שהם מקבלים לעומק. כך קורה, שרבים משלמים דמי ביטוח יקרים, כאשר ישנן חברות המציעות פוליסה זהה במחיר זול יותר. רבים גם אינם בוחנים את מרכיבי הפוליסה ומשלמים עבור פוליסות חסרות, או בעלות כיסויים שאינם רלוונטיים עבורם. כאן תלמדו כיצד לחסוך בעלויות ביטוח רכב. 

ערכו השוואה בין הצעות ביטוח וחסכו בעלויות מיותרות

כדי שתקבלו הצעת ביטוח איכותי במחיר טוב, השוו בין הצעות ביטוחים שונים. כך תוכלו לבחור את הפוליסה המתאימה והמשתלמת עבורכם. עלות ביטוח רכב מורכבת מפרטים רבים לא זהים בין מבוטח אחד לשני, לדוגמא: גיל הנהג, ותק הנהג,  דגם הרכב, תקופת הרכב על הכביש, מימוש ביטוחים בעבר, מספר נהגים לרכב ועוד. חברות הביטוח השונות קובעות מחיר בהתאם לרמת הסיכון בנוגע למבוטח הספציפי.

ישנם נתונים רבים העשויים להוזיל את עלות הביטוח שלכם. בדרך כלל במצבים בהם הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה, נמוך יחסית. זה יכול להיות: רכב חדיש, שנות ותק נהיגה רבות, עבר ביטוחי חיובי ללא תאונות ועוד. 

אלו סוגי ביטוח רכב קיימים? 

קיימים שלושה סוגי ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

בשורות הבאות נרחיב על שלושת סוגי הביטוחים ונביא טיפים יעילים.

מה זה ביטוח רכב חובה?

מי מחייב אתכם לרכוש ביטוח רכב? החוק הוא זה שמחייב אתכם. כשם שאסור לנהוג ברכב ללא רישיון תקף, כך גם חל איסור מוחלט לנהוג ללא ביטוח רכב. אנשים רבים משקיעים הון רב לרכישת רכב, ואפילו בשכירת רכב, מתרוצצים בין הסוכנים ומשווים מחירים. אך מה לגבי החשיבה על העתיד, הורדת סיכונים מפני נזקים או אובדן לרכוש היקר? ועוד יותר, מה עם הימנעות מראש של סיבוכים משפטיים מיותרים? פלא שדווקא בעניין ההיערכות ושימור הביטחון וההגנה החוקית רבים מתנערים ובוחרים לחסוך. 

הכירו את חשיבותו של ביטוח הרכב:

ביטוח רכב הוא חובה על כל נהג. נהיגה בלי ביטוח חובה נחשבת לעוון פלילי שהנתפס עובר עליו, יועמד לדין ויוענש בקנס או בשלילת רישיון. לעיתים אף יוחמר מצבו והוא יועמד למאסר. פוליסת ביטוח חובה באה לכסות הוצאות כספיות בגין נזקים בגוף במקרה של תאונה, עבור בעל הרכב או עבור אנשי צד ג' שניזוקו בגינה. אז לפני שאתם רוכשים ביטוח חובה, חשוב שתדעו, חברות הביטוח מציעות פוליסות זהות במחירים שונים. השוו בין החברות ובחרו בחברה המשתלמת לכם.

מה כדאי לבדוק בבחירת חברה לביטוח הרכב?

חשוב שתשוו בין המחירים לביטוח רכב, כל תקופה קצרה. וזאת, משתי סיבות:

 1. חברות הביטוח עורכות שינויים במחירי הביטוח פעמים תכופות, על פי החלטתן האישית, לרוב פעם בחודש. 
 2. ייתכן שהנתונים האישיים שלכם השתנו מאז רכשתם את ביטוח הרכב. שינויים אלו עשויים להשפיע על סוג הפוליסה שאתם צריכים, בהתאם למצב החדש. לפעמים תרצו להוסיף הרחבות מסוימות או להוריד כיסויים מיותרים שכבר אינם רלוונטיים לכם. כשאין לכם צורך עוד בכיסוי כלשהו, מהרו לעדכן את חברת הביטוח וכך תוזילו את עלות הביטוח שלכם. במקביל, מומלץ לכם לקבל הצעות מחיר של חברות ביטוח נוספות. כדי שתוכלו להשוות ביניהן ואולי גם לחסוך. 

חבל שתשלמו יותר, בזמן שאחרים מציעים פחות.

כיצד חוסכים בעלויות ביטוח רכב?

כדי לחסוך בעלויות ביטוח רכב, נקטו בחמשת הצעדים הבאים:

 1. תחילה עליכם להכיר את פוליסות ביטוח הרכב השונות ומהם הכיסויים וההרחבות הכלולים בהן. לאחר מכן בחרו את סוג הפוליסה המתאימה לצרכים ולנתונים האישיים שלכם.

 1. קבלו כמה הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות.

 1. השוו בין ההצעות ובחרו את ההצעה המתאימה והמשתלמת ביותר.

 1. חשוב שהשירות שתקבלו יהיה טוב ואמין. לא פחות ממחיר מוזל. אל תתפתו לרכוש פוליסת ביטוח בחברה זולה אבל בלתי מהוגנת. אמנם תשלמו היום בזול, אבל בשעת מעשה, כאשר תדרשו את הפיצויים, תפסידו ובגדול!
  תוכלו לבדוק דוחות במשרד האוצר על טיב השירות של חברות הביטוח. בדוחות תראו את רמת שביעות רצונם של הלקוחות, את איכות השירות, מהירות הטיפול בפניות לקוחות וכו'.

 1. חבילת ביטוח משתלמת יותר על פני פיצול הביטוחים. אם אתם עונים על כל הפרמטרים החיוביים, הם יעשו כל מאמץ שתהפכו ללקוחות שלהם! אם אתם מתכננים לרכוש גם ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג', רכשו אותם באותו חברה. חברת הביטוח תשמח לתת לכם מחירים משתלמים יותר וכן תוכלו להתמקח איתם על מחיר אטרקטיבי. כך יוצא זול יותר לרכוש הכל בחבילה אחת.

איזה יופי, חסכתם כסף!

בחמישה צעדים אלו בלבד, תוכלו לצאת עם הצעת ביטוח משתלמת ואטרקטיבית ביותר, ולחסוך לעצמכם כסף רב. 

 מה עם ביטוח מקיף לרכב?

על פי הנתונים, מסתבר שהישראלים מחליפים רכב בממוצע כל 3 שנים. כל אחד שרוכש רכב רוצה רכב שישמש אותו היטב. על מחיר הרכב מנסים להתמקח, אבל מה עם עלות התחזוקה השוטפת של הרכב? על זה לא חושבים? מה עם עלות תיקונים לנזקים העלולים להיגרם לרכב? החכם עיניו בראשו. מי שחכם יודע מראש לרכוש ביטוח מקיף ובכך הוא מונע מעצמו עוגמת נפש עתידית.

כמובן, לא רוכשים ביטוח מקיף לפני שמשווים מחירים! 

מהו בכלל ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף לרכב, הוא ביטוח המכסה נזקים הנגרמים לרכוש בעקבות תאונה, גניבה, אסון טבע, גניבה שלא צלחה אך השאירה נזק וכו'. ביטוח זה כולל ביטוח צד ג' המכסה נזקים ברכוש שנגרמו לצד שלישי, כתוצאה מתאונה שהמבוטח היה אחראי לכך. זאת הסיבה לכך שביטוח מקיף יקר יותר מביטוח צד ג'. ביטוח זה מומלץ לבעלי רכב חדש או רכב בשווי גבוה יחסית. חברות הביטוח משנות את התעריף לביטוח זה באופן קבוע. קבלו את המלצתינו ועקבו אחר המחירים. כך תוכלו להשוות ביניהם ולחסוך. 

נקודות חשובות לרכישת ביטוח מקיף לרכב:

 • במה נמדדת עלות הביטוח?

מחיר הביטוח משתנה בין נהג לנהג והוא תלוי בפרמטרים רבים. חברות הביטוח קובעות מחיר על פי גובה הסיכונים הקיים. פרמטרים רבים עשויים להוזיל את תשלום הביטוח כגון: נהג ותיק, רכב חדיש, שווי הרכב, כיסוי למספר קילומטרים מוגבל, עבר ללא תביעות, עבר ללא גניבות, אי שימוש ברכב על ידי נהגים צעירים, שימוש ברכב נוסף מהעבודה ועוד.

 • כיסוי עבור שמשות ופנסים

כדאי לבדוק מהי עלות הביטוח עבור פנסים ושמשות. הרי חלקים אלו נשברים לעיתים קרובות יותר. בעקבות כך, ביטוח עבורם יוצא משתלם. ישנן חברות המכסות תיקונים לחלקים אלו ללא הגשת תביעה. גם אם הפוליסה שבחרתם אינה כוללת סעיף של כיסוי עבור תיקון פנסים ושמשות, כדאי לכם לשלם תשלום נוסף ולהוסיפו לפוליסה.

 • רכב חלופי

אם אתם צמודים לרכב ומשתמשים בו באופן קבוע, בדקו אם הביטוח שלכם מספק רכב חלופי בזמן שהרכב שלכם ניזוק. חשוב שתבדקו את האופן בו מקבלים אותו: באופן מיידי או לא, למשך כמה זמן, מאיזה גיל ועוד. ישנן חברות ביטוח המכסות תשלום מונית במקרה של תאונה על מנת להקל על התניידות. 

 • מערכות בטיחות לרכב

תפקידה של מערכת הבטיחות היא להגן על הנוסעים והרכוש ולצמצם נזקים בעת תאונה. חברות הביטוח רואות במערכות אלו הגנה וצמצום הסיכון לנזקים בגוף או ברכוש. לכן, אם התקנתם ברכב שלכם מערכות בטיחות, עלות ביטוח הרכב שלכם תהיה נמוכה יותר.

 • כיסוי בעת אסונות טבע

רכשתם ביטוח מקיף? אתם יכולים להיות רגועים. אתם מכוסים היטב מפני אסונות טבע. כמו שיטפון, פגיעת ברק, שלג, התפרצות געש וכדומה. במרבית המקרים תצטרכו לשלם תוספת כלשהי עבור כיסוי לרעידת אדמה.

הכול על ביטוח צד ג' לרכב

מן הסתם שמעתם לא אחת על ביטוח צד ג', האם חשבתם פעם על משמעות הביטוח ועל מה שהוא מקנה למבוטח? מה כולל ביטוח צד ג'? כמה עולה ואיפה רוכשים? האם כל רכב חייב להיות מבוטח בביטוח צד ג'? גם אתם רוצים תשובות? צללו איתנו לעומק הביטוח…

מהו ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' נותן כיסוי לנזקים שנגרמו על ידי הרכב שלכם, המבוטחים, לצד אחר, במקרה של תאונה. זה יכול להיות נזקים ברכוש כמו פגיעה באופנוע, מבנה, עמוד חשמל ועוד. ביטוח זה אינו מפצה על נזקים ברכוש האישי, אלא רק על נזקים שנגרמו על ידי הרכב לצד אחר. בדרך כלל, אלו שבוחרים בביטוח צד ג' הם נהגים שלא מעוניינים בביטוח מקיף, מהסיבה שהרכב שלהם לא שווה הרבה, אבל הם עדיין רוצים לבטח את עצמם עם כיסוי לנזקים שהרכב שלהם עלול לגרום לצד שלישי, אחר.

כיסויים מצילים שכדאי שתוסיפו לביטוח צד ג':

 • כיסוי הוצאות משפטיות

במקרים שהרכב שלכם גרם נזק לרכוש צד ג', אתם עלולים למצוא את עצמכם נתבעים בבית משפט. לכן, חשוב לכלול בביטוח זה הגנה מפני הוצאות שכאלו. חברות רבות מספקות שירות עורך דין ללווי למקרה של תביעה.

 • כיסוי הוצאות גרירה, החלפת גלגל וכו'

תוכלו להוסיף לביטוח צד ג', כיסוי עבור גרירה והחלפת גלגל למקרים בהם התרחשה תאונה, או שפשוט שכחתם למלא דלק. השירות כולל: תיקון, התנעה, גרירה, התקנת גלגל זמני ואפילו כיסוי למונית בעת תאונה. מדובר בביטוח זול יחסית והכיסוי שהוא מעניק לשעת הצורך, מונע עוגמת נפש רבה, כסף וכאבי ראש מיותרים.

 • ביטוח לשמשות ולהחלפת פגוש

קיים סיכוי גבוה שהשמשות או הפגוש של רכבכם, יפגעו. לכן, כדאי להוסיף סעיף זה לביטוח. בעת הצורך, יהיה לכם כיסוי מהביטוח שיחסוך לכם את הוצאות תיקון הנזקים ואז תבינו כמה הוא היה משתלם.

 • ביטול השתתפות עצמית

באופן כללי, הביטוח מכסה נזקים, אך תמיד תצטרכו לשלם דמי השתתפות עצמית מהכיס הפרטי שלכם. גובה ההשתתפות העצמית הנדרש יהיה שונה בין סוכנות ביטוח אחת לשנייה ולכן כדאי שתבררו את העניין. תוכלו גם לבטל לגמרי את ההשתתפות העצמית או להפחית אותה. איך עושים את זה? אם אתם נהגים זהירים, תוכלו לרכוש פוליסה לביטול השתתפות עצמית או השתתפות נמוכה, כך תקבלו מחיר זול יותר.

אל תשכחו לבדוק מה גובה הכיסוי שתקבלו!

שימו לב! עליכם לבדוק מה גובה הכיסוי שתקבלו במקרה של תאונה / נזק על פי פוליסת הביטוח שלכם. לעיתים הוספה של עוד כמה שקלים עשויה לכסות אתכם בעוד עשרות אלפי שקלים במקרה של תאונה. לכן, אם קורה מצב בו מחיר הנזקים הוא גבוה יותר מסכום הכיסוי שנקבע בפוליסה, תצטרכו לשלם את שאר הסכום שיכול להיות גבוה מאוד. שקלו זאת בכובד ראש.

טיפים לרכישת ביטוח רכב:

 • ציינו מי הם נהגי הרכב, כך כל נהג יקבל את הכיסוי המתאים לו. גם אם אתם משאילים את הרכב מידי פעם באופן זמני לנהגים מסוימים,כללו אותם. 
  1. רכשו ביטוח הכולל פיצוי על אובדן רכב במקרה של גניבה או אובדן. עד שנה ראשונה תקבלו עד 10% משווי הרכב.
  2. הוסיפו כיסויים זמניים לנהג צעיר או לשימוש מועט.
  • ציינו שינויים במצב המשפחתי העשויים להוביל לשינויים בתדירות השימוש ברכב.

מה תרוויחו אצלנו

לפני שאתם ניגשים לרכוש ביטוח לרכב, מחדשים אותו, או מחליטים לעבור לחברה אחרת, בחרו בסוג הביטוח וההרחבות המתאימים לכם. בקשו הצעות מחיר מחברות שונות, השוו ביניהן ובחרו את ההצעה המשתלמת ביותר. הסיכוי להגיע להצעה האטרקטיבית והחסכונית ביותר, היא רק על ידי השוואת מחירים. 

אצלנו תוכלו לעשות זאת ביתר קלות. במקום לבקש הצעה מכל חברה בנפרד, תקבלו מגוון הצעות בבת אחת, תוך זמן קצר, ללא התרוצצויות ועל מגש כסף ממש. השאירו פרטים ונציגנו יצור אתכם קשר בהקדם.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית