הכל על ביטוח בריאות

מה עושה מי שנזקק לטיפול רפואי מורכב בחו"ל? מאיפה ממנים טיפול שעלותו לא נכללת בסל הבריאות? הרבה אנשים מוצאים את עצמם מחפשים מימון לטיפולים רפואיים שלא חשבו שיצטרכו להם אי פעם. הבעיה היא משמעותית. מצד אחד החולה סובל, ומצד שני אין כסף לממן את הטיפול שיכול לשפר את חייו. עצוב, נכון? 

ביטוח בריאות פרטי נועד לפתור דילמות כאלה. משרד הבריאות לא מושלם, והוא לא מממן את כל הטיפולים. כתוצאה מכך, טיפולים רבים "נופלים בין הכיסאות". הם לא ממומנים לא על ידי מערכת הבריאות הממשלתית ולא על ידי שירותי הבריאות המשלימים של קופות החולים. ביטוח בריאות פרטי מעניק כיסוי ביטוחי למקרים רבים שלא מכוסים על ידי גופים אחרים.

הבאנו לכם מידע שיכיר לכם את חשיבות ההשתתפות בביטוח בריאות פרטי

תחשבו על זה שבאמצעות תשלום חודשי מינימלי, תוכלו להיות רגועים ולדעת שביטחתם את בני משפחתכם ממקרים רפואיים. לאף אחד אין ביטוח מה יהיה איתו מחר, אבל אתם יודעים שעשיתם השתדלות ולצורך מימון מקרים רפואיים מורכבים, יש לכם כיסוי ביטוחי. מאחלים לכם לא לדעת עד כמה ההוצאות הרפואיות עלולות להיות גבוהות ומשמעותיות.

תמיד, במצבים רפואיים מסובכים, מומלץ להשאיר את עול הכסף על כתפיים אחרות. אם אין דאגה לכיסוי ההוצאות הרפואיות וגיוס הכסף עבורן, מתאפשרת פניות הדעת לשאר העניינים המורכבים לא פחות.

למה רכישת ביטוח בריאות פרטי היא חיונית?

אם אתם אזרחי ישראל, אתם זכאים כמו כולם ואתם מכוסים בסל הבריאות הבסיסי (אל תזלזלו, אין את זה בכל מדינה). בנוסף לכיסוי הבסיסי, תוכלו להצטרף לביטוחים המשלימים של קופות החולים. בקופות החולים תוכלו לקבל כיסויים לטיפולים ושירותים משלימים כמו: טיפולים להתפתחות הילד, בדיקת רופא מומחה ועוד. 

הכיסויים הבסיסיים והמשלימים, הם אכן מספיקים לחיי היום יום. אך מה קורה במצב רפואי מיוחד בו נדרש טיפול או שירות מורחב יותר מהרגיל כמו ניתוח, השתלות, תרופות יקרות ועוד? במקרים כאלו החולה או בני משפחתו עשויים למצוא את עצמם מול הוצאות כספיות כבדות, עם כיסוי חלקי בלבד או ללא כיסוי של ביטוח הבריאות הממשלתי בכלל. בנוסף לחוסר המימון שלא מסופק בסל הבריאות הבסיסי, גם השירותים הרפואיים אינם מספיקים למצבים שונים. יש מצבים שהם מסופקים, אבל בצורה לא יעילה כמו המתנה של שנה לניתוח, ניתוח על ידי רופא תורן ללא יכולת בחירה הרופא המנתח ועוד. הבעיה היא שבמקרים רפואיים מסוימים אין זמן לחכות, במיוחד במצבים קשים או מסכני חיים. 

באמצעות הכיסוי הבריאותי הפרטי, תקבלו מעטפת שירותים וטיפולים רחבה יותר מזו המסופקת על ידי מערכת הבריאות הציבורית, בהתאם לסוג הפוליסה שתבחרו. תוכלו לבחור מי יהיו הרופאים המנתחים מתוך רשימת הרופאים שעובדים עם חברת הביטוח, הטיפולים מתבצעים באופן פרטי וללא המתנה ממושכת ועוד. ביטוח פרטי יצמצם לכם הוצאות, יסיר ממכם את התלות במערכת הבריאות הציבורית ויתן לכם חוזק כלכלי באירועים רפואיים קשים.

למה ביטוח בריאות פרטי הוא כדאי?

  1. הביטוח הפרטי מקנה למבוטח יכולות בחירה ופיקוח על הטיפול הרפואי הנבחר, כך המבוטח לא צריך לחכות לקבלת אישורי וועדות מערכת הבריאות הכללית וקופות החולים.

  2. המבוטח יכול לבחור את הרופא המטפל בארץ או בחו"ל על פי העדיפות שלו.

  3. הוצאות טיפולים, אשפוז וצרכים שונים ממומנים על ידי חברת הביטוח. לעיתים העלויות מגיעות לסכומים עצומים של עשרות עד מאות אלפי שקלים.

מה תקבלו בפוליסת ביטוח בריאות פרטי?

פוליסת ביטוח בריאות מכילה מרכיבים שונים הנתונים לבחירה אישית. כל מבוטח יכול לבחור בפוליסה המתאימה עבורו ועבור בני משפחתו בהתאם לתקציבו ולצרכיו האישיים.  

מימון ניתוחים

פוליסת בריאות פרטית מאפשרת בחירת רופא מנתח (מתוך רשימת רופאים ומנתחים) על פי העדפה אישית של המבוטח. הבחירה תתאפשר גם אם מדובר בטיפול מחליף ניתוח.

מימון תרופות

ביטוח פרטי מעניק כיסוי לתרופות שאינן בסל הבריאות. או שהן בסל הבריאות אך הן אינן מאושרות לשימוש בארץ במצב הרפואי המדובר, אך מאושרות לשימוש בחו"ל. החברה המבטחת מספקת החזרים עבור הוצאות לתרופות בארץ ובעולם עבור טיפולים תרופתיים ומשלימה את צרכי המבוטח בנוסף לסל הבריאות הבסיסי.

מימון השתלות וטיפולים מורכבים

סל הבריאות אכן מציע מגוון רחב של טיפולים ותרופות, אך לרוב הוא אינו מספק אותם עם כיסוי מלא, או רק עד תקרה מסוימת שלעיתים אינו מגיע כלל לסכום הדרוש. בנוסף, במערכת הציבורית,  ברוב המקרים של טיפולים מיוחדים מצילי חיים, יש להמתין זמן רב לקבלת אישורים מוועדות רפואיות. לפעמים נדרשת המתנה של זמן ממושך כדי להיכנס לתור של הרופא המטפל. לרוב, ישנם רופאים בודדים המתמחים בתחום הספציפי בקופה של המבוטח או שהתורים אליהם הם ארוכים מאוד.

בפוליסת בריאות פרטית תהנו מכיסויים מלאים עבור השתלות וטיפולים מיוחדים בארץ ובחו"ל, ללא הגבלה בתקרה להשתלות וללא המתנה מרובה. 

שב"ן, מה זה בכלל? האם הוא נכלל במסגרת הביטוח הפרטי?

שב"ן הוא ראשי תיבות של שירותי בריאות נוספים. שירותי בריאות נוספים הם הביטוחים המשלימים הניתנים על ידי קופות החולים במסגרת הביטוחים המשלימים. ביטוח משלים נתון לבחירת המבוטח והוא כולל בתוכו כיסויים עבור טיפולים ושירותים שאינם כלולים בסל הבריאות הבסיסית כמו טיפולי שיניים, טיפולים משלימים, ייעוץ רופא מומחה ועוד. כיסויים משלימים אלו, לא דומים למסגרת הטיפולים והשירותים הניתנים על ידי חברות ביטוח פרטיות. בביטוח בריאות פרטי המגוון הוא רחב יותר וכולל מצבים מיוחדים. כמו כן, השירותים והטיפולים פרטיים ואיכותיים יותר וכמובן, הכיסויים גבוהים גם במקרים של הוצאות רפואיות גבוהות במיוחד. 

כיצד תדעו באיזה סוג פוליסה לבחור?

חברות ביטוח בריאות מציעות פוליסות שונות ומגוונות בהתאמה מיוחדת לכל שלבי החיים. יש חברות ביטוח המרכיבות הצעות בפוליסות הביטוח, בהתאם לניסיון התביעות שברשותן. הן מרכיבות פוליסות ביטוח מתוך הבנה לצרכים ולכיסויים ההכרחיים לכל שלב בחיים על פי המצב המשפחתי בעת ההצטרפות. מחבילות אלו תרוויחו ותוכלו לבחור את הפוליסה המתאימה לכם, בקלות ובנוחות. פנו עוד היום לסוכן הביטוח המקצועיים שלנו. הוא יקשיב לצרכים שלכם וירכיב לכם את פוליסת הביטוח המשתלמת ביותר עבורכם.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית