ביטוח משכנתא – מה הביטוח הנדרש לקבלת משכנתא

מה זה ביטוח משכנתא? את מי הביטוח מבטח, את הבנק או את הלווה? אם אתם עומדים לפני לקיחת משכנתא, כנראה שאתם כבר יודעים, הבנק לא מאפשר לקיחת משכנתא מבלי שהלווה יציג ביטוח משכנתא תקף. אבל בסופו של דבר, הלווים מרוויחים גם הם מקיום הביטוח. 

אז בואו נרד לפרטים… 

מה זה ביטוח משכנתא?

אחד התנאים הבסיסיים לקבלת המשכנתא הוא, רכישת ביטוח משכנתא. הבנק דורש שהלווה יבטח את המבנה אותו רכש וכן יעשה ביטוח חיים למקרה של מוות חלילה.

כך הבנק מבטח את עצמו שבכל מקרה יקבל את כספו חזרה.

מה כולל ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא כולל בתוכו שני סוגי ביטוחים: 1. ביטוח מבנה 2. ביטוח חיים.

ביטוח מבנה – ביטוח מבנה מעניק כיסוי לנזקים שנגרמו למבנה הנכס כתוצאה מאסונות טבע, ארועי פריצה ושוד, שריפה וכו'. הביטוח מכסה הוצאות תיקון למבנה ולמה שמחובר אליו כגון: קירות, תקרה, צנרת וכו'. כדאי לכם לרכוש פוליסת ביטוח בשווי של ערך הדירה, כדי שהביטוח יעניק כיסוי שישמור על ערך הדירה בשלמותו, במקרה של נזק. ככל שהחוב למשכנתא שלכם יקטן כך גם גובה דמי הביטוח יקטנו בהתאם.

חשוב שתדעו!

ביטוח מבנה למשכנתא מכסה רק נזקים שנגרמו לדברים הקבועים בנכס ואינו כולל ביטוח על תכולת הדירה. אם אתם רוצים לבטח גם את התכולה, תוכלו לעשות זאת על ידי רכישת פוליסת ביטוח תכולה. גם כיסוי זה נכלל בהגדרה של "ביטוח דירה". שימו לב שאם אתם רוכשים ביטוח מבנה הוא לא כולל ביטוח צד ג', וחבל. הקפידו לא ליפול בין הכיסאות, רכשו גם את הפוליסה הזו לביטוח המשכנתא שלכם. 

ביטוח חיים – ביטוח חיים מיועד לכסות את יתרת החזרי המשכנתא במקרה של פטירת הלווה. הוא מונע מצב בו עול המשכנתא יפול על קרובי משפחתו של הלווה. 

חשוב שתדעו: ביטוח חיים למשכנתא אינו דומה לביטוח חיים רגיל שבא לפצות את השארים של המבוטח במקרה של מוות. ביטוח חיים למשכנתא מבטח בעיקר את הבנק. כדי לבטח גם את השארים, תוכלו להרחיב את ביטוח החיים בחברות הביטוח לביטוח חיים.

ביטוח משכנתא מכסה נזקים של:

  1. אסונות ממים, כגון: נזילה בדירה, פיצוץ בצנרת.
  2. אסונות טבע, כגון: רעידת אדמה, צונאמי, התפרצות געשית, נזק מברק או רעם.
  3. אסונות מאש, כגון: שריפה.
  4. מוות המבוטח – הביטוח מכסה את יתרת המשכנתא.

היכן ניתן לרכוש ביטוח משכנתא?

גם הבנקים מוכרים ביטוח משכנתא. אך חשוב שתדעו שהבנקים מרוויחים עליכם דמי תיווך ולכן הביטוח בבנק יצא בדרך כלל יקר יותר.

תוכלו לרכוש ביטוח משכנתא זול יותר, באופן עצמאי על ידי חברות ביטוח ולחסוך הרבה כסף. גם אם קניתם ביטוח משכנתא בבנק, תמיד אתם יכולים לעבור לחברה אחרת. מחירי ביטוח המשכנתא משתנים בין החברות ולעיתים יש ביניהם פער גדול. ערכו השוואה בין המחירים של חברות הביטוח השונות.

התייעצו עם סוכן ביטוח מקצועי ותקבלו בקלות מידע על הפוליסה המשתלמת והטובה ביותר עבורכם. סוכני הביטוח שלנו כאן לשירותכם, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

לקבלת ייעוץ ביטוח מקצועי השאירו פרטים
אצלינו תמיד תקבלו את חוות הדעת הכי מקצועית